Іран віддав Франції чорні скриньки літака МАУ: юрист назвав причину

Експерт розповів, чому в Ірані обрали Францію для дослідження самописців після авіакатастрофи

Іран віддав Франції чорні скриньки літака МАУ: юрист назвав причину

Іран передав Франції чорні скриньки літака української авіакомпанії МАУ, який був збитий в січні 2020 року над Тегераном. Про причини цього вчинку розповів адвокат Олексій Бурчевський в ефірі каналу "Україна 24".

"Відповідно до Чиказької конвенції країна, яка проводить розслідування (в цьому випадку Іран) взагалі нікому не зобов'язана надсилати чорні скриньки, якщо вона сама може їх дослідити. Відповідно, якщо ця країна з певних причин вважає, що технічно не може досліджувати ці скриньки, або вважає за необхідне для забезпечення об'єктивності розслідування відправити їх в третю країну, вона може це зробити", — пояснив він.

Читайте також Загибель українського літака в Ірані: експерт розповів, чи отримає Київ гроші

Експерт розповів, чим був продиктований вибір країни.

"В цьому випадку Україна не третя сторона, а сторона катастрофи. Канада також не є третьою країною, її громадяни загинули в катастрофі. США, де був вироблений літак, також зацікавлена ​​сторона, оскільки часто буває так, що проблеми в літаку призводять до катастрофи . Відповідно, Іран обирає ту країну, якій довіряє, яка ніяк не зацікавлена ​​в спотворенні результатів. У Франції достатньо кваліфікованого персоналу, який вміє розшифровувати ці скриньки", — сказав адвокат.

Нагадаємо, літак компанії МАУ Boeing 737, що виконував рейс "Тегеран - Київ", розбився вранці 8 січня 2020 незабаром після вильоту з аеропорту. Всі 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули. 11 січня іранська влада визнала, що Boeing помилково збили іранські військові. Іран кілька разів відмовлявся передавати Україні чорні скриньки нібито через епідемію коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги