Україна може бути важливою державою: в Конгресі США назвали рецепт

Американська політикиня розповіла, як Україна може допомогти світовій енергетиці та як можна використовувати Чорнобильську зону

Україна може бути важливою державою: в Конгресі США назвали рецепт

Україна може стати частиною європейської системи енергетичної безпеки. Про це під час Київського безпекового форуму заявила членкиня Конгресу Сполучених Штатів, Демократичної партії та співголова Групи підтримки України в Конгресі Сполучених Штатів Марсі Каптур.

"Один із напрямків, де Україна могла б бути дуже важливою державою, причому в глобальному сенсі, тому що я настільки вражена українською наукою і тими науковцями, з якими я зустрічалася під час свого перебування в Україні. Наприклад, Україна могла би працювати над ядерною енергетикою в малих масштабах, а також новими напрямками сонячної енергетики, геотермальної енергетики, використання вітру, технологій зберігання акумуляторної енергії", — сказала вона.

Читайте також У Росії є стратегічний план проти України: експерт про газові війни

Каптур підкреслила, що після 2050-го або 2070-го року поклади газу у світі загалом будуть стрімко зменшуватися, тому потрібно підключати нові технології. Наука – це один із напрямів, де співпраця з Україною могла би бути особливо ефективною, зазначила вона.

"Я вважаю, що з Україною треба підписати угоду найвищого рівня в цьому сенсі. До речі, я нещодавно говорила з фахівцями про можливість використання Чорнобильської зони. Тому що, наприклад, там можна було б використовувати сонячні панелі, тому що лінії розподілу прокладені, вони існують, ними можна було б користуватися. Але треба чітко розуміти, як все це виглядало б, якби використати цей майданчик для сонячних панелей. Крім того, треба розглянути можливість використання біопалива.

Ми можемо також розглядати нові поклади газу. Але ми не можемо розраховувати на них постійно, тому що коли поклади газу закінчилися, то вони закінчилися назавжди. Тому нам треба дивитися в майбутнє, майбутнє нашого енергетичного портфелю, і розглядати нові винаходи. І ось тут, я вважаю, Україна може зробити вагомий внесок", — сказала Каптур.

Популярні відео

Раніше Україна визначила "зелений тариф", за яким купуватиме електроенергію з відновлюваних джерел.

Джерело Україна 24 Теги