"Росія дуже хоче цього": експрем'єр назвав дві мети РФ

Колишній прем'єр-міністр закликав до санкцій проти всіх, хто має відношення до будівництва "Північного потоку-2"

"Росія дуже хоче цього": експрем'єр назвав дві мети РФ

Росія прагне захопити газовий ринок Європи. Про це заявив колишній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час Київського Безпекового Форуму, який транслювався на каналі "Україна 24".

"У Росії є дві мети. Її мішень – це європейський газовий ринок. Ідея Росії – захопити та повністю контролювати ринок ЄС, і створити обмеження шляхом будівництва "Північного потоку-2". Ще одна мета, якої Росія дуже прагне, — обійти Україну та фактично знищити українську газотранспортну систему. І не лише українську. Йдеться і про Польщу, і про Словаччину", — сказав він.

Популярні відео

Яценюк наголосив, що "Північний потік-2" — це проєкт, який шкодить як Україні, так і США та Європі.

"Отже, ідея Росії – завоювати європейський ринок. Ідея Росії – підірвати відносини між США та Європейським союзом. Мета Росії не має жодного відношення до бізнесу – це питання геополітики. Ми цінуємо рішення Сполучених Штатів накласти санкції на "Північний потік-2". Завдяки цьому рішенню нам вдалося підписати контракт на транзит газу. Він далеко ненайкращий, але нам вдалося підписати цю транспортну угоду з Росією. У теперішній ситуації Європі важливо усвідомити, що в інтересах ЄС – зупинити цей геополітичний проєкт. Ми тут покладаємося на зусилля США ввести санкції проти тих, хто мають будь-яке відношення до будівництва цього антиєвропейського, антиукраїнського та антиамериканського проєкту, який підриває енергетичну незалежність. Це – "Північний потік-2", — сказав він.

Раніше Яценюк заявляв, що президент Росії Володимир Путін вважає своєю історичною місією відновлення Радянського Союзу

Джерело Україна 24 Теги