"Лукашенко не розуміє, як це": експерт про проблему президента Білорусі

Голова білоруського громадського руху розповів, чого хочуть учасники пікету солідарності в Мінську

"Лукашенко не розуміє, як це": експерт про проблему президента Білорусі

У Мінську в ніч на п'ятницю 19 червня відбувся пікет солідарності на підтримку альтернативних претендентів на пост президента Білорусі. Про ситуацію розповів в ефірі "Україна 24" голова білоруського руху "За свободу" Юрій Губаревич.

"Для Олександра Лукашенка будь-яка конкуренція — це вже дестабілізація. Ця людина 26 років перебуває при владі, і вона просто не розуміє, як може бути по-іншому. У нас відбувається звичайний процес для будь-якої країни — президентські вибори. Є альтернативні кандидати, збір підписів, підтримка інших осіб. Але чинний президент сприймає це дуже болісно. Звідси всі ці кримінальні справи та переслідування опонентів", — сказав він.

Читайте також: "Айфони оновлюються, а президент той самий" — політолог про проблеми Лукашенка

Губаревич пояснив, як проходила акція в Мінську і що було її метою.

"Суспільна напруга дуже сильна, і те, що вчора відбулося, з одного боку, можна назвати стихійним мітингом. А з іншого боку, я був одним з організаторів пікету солідарності, який зібрав живий ланцюг учасників через все місто — понад 5 км. Люди вишикувалися вздовж центральних вулиць, демонструючи своє небажання миритися з політикою Лукашенка та з переслідуванням опонентів", — сказав він.

Популярні відео

Рейтинги Олександра Лукашенка за всіма соцопитуваннями за останній час дуже низькі, додав Губаревич.

Нагадаємо, вибори президента Білорусі відбудуться 9 серпня. Єдиним президентом з моменту введення цієї посади в країні після розпаду СРСР був Олександр Лукашенко.

Джерело Україна 24 Теги