Поліція та заворушення: політолог порівняв США та Україну

Експерт розповів, в чому різниця між повноваженнями поліції

Поліція та заворушення: політолог порівняв США та Україну

В Україні не поліцейська держава, на відміну від США, заявив політолог Вадим Карасьов в ефірі каналу "Україна 24". Так він прокоментував протести та заворушення в США, які почалися після вбивства поліцейськими темношкірого чоловіка.

"Америка — це сильна поліцейська держава, Polizeistaat в німецькій транскрипції, це коли серйозний поліцейський порядок, поліція має преференції. У нас цього поліція не має. Були спроби у 2015-2016 роках внести законодавчі ініціативи, але вони не пройшли. Я вважаю, що у нас більш-менш спокійна ситуація, якщо порівнювати з американською. Поліція поводиться більш коректно, і ми бачимо, що іноді вуличні активісти починають домінувати. Поліцейські не вважають за необхідне перевищувати свої повноваження", — заявив він.

Популярні відео

Нагадаємо, нещодавно відбулися зіткнення прихильників одеського активіста Сергія Стерненка з поліцією біля будівлі Шевченківського суду в Києві. Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що група підтримки провокувала правоохоронців, а також назвав "просуванням вперед" той факт, що був зафіксований лише один випадок побиття поліцією мітингувальника.

Джерело Україна 24 Теги