Розгляд справи MH17 — у МЗС назвали дату рішення суду

Заступник міністра закордонних справ розповів, як проходить процес у справі збитого над Україною літака

Розгляд справи MH17 — у МЗС назвали дату рішення суду

Коли буде рішення суду у справі збитого у 2014 році малайзійського літака рейсу MH17, розповів заступник голови МЗС Євген Єнін в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми як МЗС вбачаємо в збитті літака MH17 порушення Росією Конвенції про фінансування тероризму. І цей епізод є частиною великого позову України проти Росії до Міжнародного суду ООН щодо застосування та тлумачення двох міжнародних конвенцій, які були подані до суду в січні 2016 року", — сказав він. 

Читайте також

Читайте також Росія затягує суд щодо "Боїнга" MH17: політолог назвав причину

Єнін розповів, які процедури очікуються у судовому процесі.

"Наразі ми пройшли юрисдикційну стадію, і в листопаді минулого року суд відхилив усі зауваження Росії, і справа перейшла до розгляду по суті. У грудні російська сторона має подати свій контрмеморандум у відповідь на меморандум України на розгляд суду. І тут в контексті MH17 ми очікуємо на роз’яснення Росії, чому Курська 53-я аеромобільна бригада відправила "Бук" на територію України. Як проводилося Росією розслідування дій посадовців після повернення "Бук" на територію Росії. І після отримання контрмеморандуму суд буде принаймні приймати рішення щодо подальшого ходу розгляду справи. Зазвичай практика свідчить, що суд проводить два раунди письмових подань від держав. Ми очікуємо рішення у справі по суті у 2022-2023 роках", — сказав заступник міністра.

Популярні відео

Нагадаємо, рейс МН17, збитий 17 липня 2014 року, здійснював переліт за маршрутом з Амстердама (Нідерланди) в Куала-Лумпур (Малайзія). Він був збитий в районі Тореза Донецької області. На борту перебувало 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі загинули.

На місці падіння була організована пошукова операція, проте бойовики "Донецької народної республіки" оточили епіцентр події та не допускали до нього рятувальників і представників міжнародних організацій, неодноразово погрожуючи їм. Крім того, бойовиками були захоплені бортові самописці літака, пізніше вони були передані Малайзії, яка потім передала їх Нідерландам.

10 березня 2020 року в Нідерландах почалися слухання у справі про збитий авіалайнер.

Джерело Україна 24 Теги