В Ірану відсутня політична воля — МЗС про чорні скриньки збитого українського літака

Заступник голови МЗС розповів, що відбувається з розслідуванням катастрофи літака МАУ, збитого в Тегерані

В Ірану відсутня політична воля — МЗС про чорні скриньки збитого українського літака

Іран затягує передачу чорних ящиків з українського літака, який був збитий у Тегерані в січні цього року. Про це заступник голови МЗС Євген Єнін розповів в ефірі каналу "Україна 24".

"Є кілька паралельних треків навколо зазначеної катастрофи. Перший — це технічне розслідування, яке відбувається на базі 13 додатку Чиказької конвенції. В цьому випадку Іран, який не має сертифікованого обладнання, має невідкладно і безумовно передати зазначені бортові самописці для розшифровки будь-якій третій країні. Українська сторона не має таких засобів, тому вона ініціювала перемовини з французькою стороною. Уже є попередня згода французької сторони таку розшифровку провести. На сьогодні немає жодних передумов для подальшого відкладання розшифровки зазначених самописців. На сьогодні єдиною перепоною для передачі скриньок для розшифровки є відсутність політичної волі Ірану", — сказав він.

Читайте також Загибель українського літака в Ірані: експерт розповів, чи отримає Київ гроші

Також Іран, за словами Єніна, відмовляється відповідати 1 на інші запитання.

"Другий трек – це кримінальне розслідування. Воно може відбуватися у двох різних форматах. Перше, це обмін запитами про міжнародну правову допомогу. Другий формат, це спільна слідча група. Українська сторона декілька разів надсилала запити про міжнародну правову допомогу до іранської сторони – жодної змістовної відповіді нами не отримано", — розповів він.

Популярні відео

Нагадаємо, літак компанії МАУ Boeing 737, що виконував рейс "Тегеран - Київ", розбився вранці 8 січня 2020 незабаром після вильоту з аеропорту. Всі 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули. 11 січня іранська влада визнала, що Boeing помилково збили іранські військові. У березні Іран в черговий раз відмовився передавати Україні чорні ящики нібито через епідемію коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги