Білл Гейтс та чіпи у вакцинах - експерт розповіла, до чого тут Росія

Глава "Детектор Медіа" розповіла, звідки беруться чутки про чипи у вакцині та як не стати жертвою дезінформації

Білл Гейтс та чіпи у вакцинах - експерт розповіла, до чого тут Росія

У мережі обговорюють конспірологічну теорію про те, що американський мільярдер Білл Гейтс хотів нажитися на вакцині від коронавірусу, продаючи під її виглядом імплантовані мікрочипи. Така теорія змови приголомшила самого Гейтса, який заявив, що ніколи не брав участі в будь-яких проєктах з мікрочипами.

Ситуацію прокоментувала директорка громадської організації "Детектор Медіа" Галина Петренко в ефірі каналу "Україна 24".

"Ці чутки — абсолютна неправда. Поширення різноманітних "теорій змови" дуже популярно в дезінформаційних кампаніях Російської Федерації, щоб посіяти по всьому світу недовіру до дій урядів конкретних країн щодо подолання епідемії, карантинних заходів. Посилити якісь протестні, антиамериканські настрої", — сказала вона.

Петренко розповіла, що робити, щоб не стати жертвою дезінформації.

"У першу чергу потрібно користуватися правдивими джерелами інформації. Зокрема, історію про чипування через вакцину я вперше почула ще в березні. Тоді це поширювалося ще без прив'язки до Білла Гейтса. Тоді це було вже поміщено в базу фейків про COVID, яку веде Європейський Союз в Брюсселі. Я думаю, що для звичайних людей ця база відкрита. Щоправда, звичайний українець не дуже піде читати це по-англійськи. Однак туди ходять як мінімум журналісти поважних видань, і потрібно довіряти інформації, яку люди отримують від ЗМІ зі зрозумілими їм назвами та брендами", — сказала вона.

Популярні відео

Петренко зазначила, що такі маніпуляції небезпечні тим, що якщо буде недовіра до уряду, люди почнуть частіше не дотримуватися карантину. Вони можуть виходити з протестами на вулицю, влаштовувати погроми й так далі.

Раніше лікар розповідав, коли вчені зможуть створити вакцину від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги