Росія готує нові операції на території США — американський політик

Ексрадниця президента США розповіла, що російські агенти продовжують загострювати ситуацію в Штатах

Росія готує нові операції на території США — американський політик

Росія грає на проблемах американської політики. Про це сказала радниця президента Сполучених Штатів з питань Євразії у 2013-2017 роках і колишня заступниця міністра оборони Сполучених Штатів з питань України, Росії та Євразії Селест Воландер під час Київського форуму з безпеки, який транслював канал "Україна 24".

"Дуже важливо зрозуміти, що трапилося під час виборів 2016 року. Росія втручалася через соціальні мережі, проводила як відкриті, так і таємні операції, викрадала електронне листування, вкидала компромат на небажаних їй кандидатів. Все це проявлялося у багатьох вимірах і включало чимало елементів. Росія грала на існуючих проблемах та суперечностях американської внутрішньої політики. Росія не створює політичний плюралізм у Сполучених Штатах. Вона експлуатує його на свою користь, радикалізує його і спрямовує до екстремальних проявів", — сказала вона.

Читайте також: Трампу це вигідно – колишній російський політик про протести у США

За її словами, тоді це спрацювало ще й таким чином, що чимало громадян США вирішили просто не йти на вибори. Воландер припускає, що подібне може відбутися знову.

"Експерти зі Сполучених Штатів, у тому числі органи національної розвідки, навіть цього року підтверджують, що російські спецоперації такого роду продовжуються. Вони робили це у 2018 році під час наших виборів, щоправда, менш ефективно. Але вони вже проводять і готують подальші операції на 2020-й. Тому ми маємо з високою вірогідністю припускати, що опортуністичні можливості російських операцій, певно, відрізняються від тих, що проводилися у 2016 році, адже російські агенти вправно пристосовуються до нових реалій. Але вони й надалі експлуатують, загострюють і максимально провокують будь-яку можливість посилити негативні настрої щодо України та США", — заявила вона.

Популярні відео

Нагадаємо, під час виборів президента США у 2016 році у Штатах з'явилися звинувачення російських урядових структур у втручанні в процес президентських виборів 2016 року в США з метою завдати шкоди кампанії Хілларі Клінтон. Російська сторона заперечувала ці звинувачення.

Джерело Україна 24 Теги