У Трампа нав'язлива ідея щодо Путіна — Клімкін

Ексглава МЗС розповів, навіщо президенту США потрібна Росія у "Великій сімці"

У Трампа нав'язлива ідея щодо Путіна — Клімкін

Президент США Дональд Трамп заявив, що хоче запросити Росію на саміт "Великої сімки", яка відбудеться цього літа. Навіщо це потрібно Трампу, прокоментував ексміністр зовнішніх справ України Павло Клімкін в ефірі каналу "Україна 24".

"Він (Трамп - ред.) це пропонував опосередковано ще минулого року, це у нього нав'язлива ідея. Думаю, що вона обговорювалася з Путіним, можливо, під час особистих переговорів, наприклад, у Гельсінкі. Для Росії та Путіна повернення до Великої сімки — це питання особисте, оскільки Росію викинули. А зараз пропозиція Трампа для Путіна, з одного боку, звучить заманливо, а з іншого це приниження, оскільки це для Путіна повернення в єльцинські часи, коли Росія стояла в коридорі та просила, щоб прийняли. Начебто 20 років Путіна і не було", — розповів він.

Читайте також

На думку Клімкіна, Росія також потрібна Трампу для протистояння Китаю, що ускладнює ситуацію для Путіна.

"І крім того, у Вашингтоні ходить привид антикитайського альянсу, Трамп хоче залучити до цього Росію, і це вже серйозно. Подивимося, як балансуватиме Путін, оскільки він не може примкнути до альянсу, для нього Китай дуже важливий партнер", — сказав він.

Популярні відео

Нагадаємо, Росію виключили зі складу G8 у 2014 році після анексії українського Криму. У червні 2018 року Трамп також висловлювався за повернення РФ, але ніхто не підтримав цю ідею.

Джерело Україна 24 Теги