Загибель українського літака в Ірані: у МЗС прояснили долю чорних скриньок

Україна висуває Ірану три вимоги щодо розслідування катастрофи

Загибель українського літака в Ірані: у МЗС прояснили долю чорних скриньок

Україна вимагає від Ірану передати чорні скриньки з літака авіакомпанії МАУ, збитого над Тегераном 8 січня, а також взяти на себе відповідальність за загибель людей.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів заступник голови МЗС Євген Єнін, коментуючи свою зустріч з послом Ірану в Україні Манучехром Мораді.

"Позиція української сторони лишається незмінною. Вона виходить з трьох пріоритетних речей: це забезпечення верховенства міжнародного права, ми наполягаємо, щоб іранська сторона взяла міжнародну правову відповідальність за цю трагедію; встановлення справедливості, ми маємо знати дійсні причини катастрофи; притягнення до відповідальності винних. Якщо об’єктивне і неупереджене розслідування покаже, що йдеться про людську помилку – це одна ситуація. Якщо розслідування свідчитиме, що причини дещо інші – ми також хотіли б їх знати", - розповів Єнін.

Читайте також: Загибель українського літака в Ірані: розслідування доведеться чекати роками

За словами урядовця, одне з питань, яке розглядали на зустрічі – питання чорних скриньок.

"Згідно з Чиказькою та Монреальською конвенціями, Іран зобов’язаний невідкладно і без висунення жодних умов забезпечити розшифрування чорних скриньок. Або, якщо немає технічної можливості, має передати негайно і, безумовно, ці скриньки для шифровки іншим країнам. Ми попередньо володіємо інформацією щодо того, чому Іран не віддає скриньки, але я не хотів би озвучувати те, що ще не має доказового підтвердження. Ця тематика є надзвичайно чутливою для родин загиблих, тому ми хотіли б всі причини встановити відповідним шляхом", - сказав заступник голови МЗС.

Єнін повідомив, що забезпечити розшифрування скриньок висловила готовність Франція.

"Ми говоримо з іранською стороною про те, що буде логічно і правильно, щоб ці скриньки приземлились на територію України, а далі будуть передані для розшифрування. Ми працюємо, щоб схилити Іран до виконання міжнародних зобов’язань", - додав він.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше експерт з питань міжнародної політики Інституту майбутнього Ілія Куса в ефірі каналу "Україна 24" розповів, чи отримає Україна грошову компенсацію за катастрофу літака МАУ в Ірані.

Джерело Україна 24 Теги