"Схоже на Україну": міжнародник назвав причини протестів у США

Вбивство Джорджа Флойда було лише приводом, вважає Ілія Куса

"Схоже на Україну": міжнародник назвав причини протестів у США

Масові протести у США через вбивство поліцією афроамериканця Джорджа Флойда можуть тривати до місяця. Смерть Флойда показала розбіжності в американському суспільстві, подібні до тих, які існують в Україні.

Такий прогноз озвучив в ефірі каналу "Україна 24" експерт з питань міжнародної політики Українського інституту майбутнього Ілія Куса.

"Я думаю, що ці протести можуть тривати від двох тижнів до місяця. Думаю, вони врешті завершяться, не триватимуть до самих виборів. Ці протести, на жаль, дають нам зрозуміти, що вибори президента США у листопаді цього року будуть складними", - заявив він.

Читайте також: "Трамп зіграє на цьому" — політолог про заворушення в США

Куса вважає, що вбивство Джорджа Флойда було лише приводом, який відображає одну з глибоких проблем американського суспільства.

"Расова дискримінація, попри історичні події 60-70-х років, все ще нікуди не зникла, її не проговорили до кінця. Це дуже схоже на те, що у нас відбувається з політикою національної пам'яті та історією, які досі викликають багато проблем і дискусій. Але в Штатах причини протестів глибші, вони відображають кризу зокрема сприйняття американцями самих себе, кризу ідентичності на ціннісному рівні. І на це все накладаються наслідки коронавірусної пандемії", - сказав експерт.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше експрем'єр-міністр України Юрій Єхануров в ефірі каналу "Україна 24" розповів, навіщо президент США Дональд Трамп під час заворушень ховався в секретному бункері.

Джерело Україна 24 Теги