"Розраховано на Україну": в Росії пояснили указ Путіна про ядерну зброю

Москві дуже не подобається дискусія в Україні щодо Будапештського меморандуму

"Розраховано на Україну": в Росії пояснили указ Путіна про ядерну зброю

Президент Росії Володимир Путін застосував проти Заходу та України ядерний шантаж, підписавши указ про основи політики РФ в галузі ядерного стримування.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів російський політолог Андрій Піонтковський.

"Вперше видано указ президента - така демонстративна акція. А взагалі, існує військова доктрина Російської Федерації, вона кілька разів редагувалася. Весь текст про ядерне стримування звідти переписаний майже слово в слово", - сказав російський політолог.

Популярні відео

Читайте також: Парад Перемоги в Росії пройде влітку: Ілларіонов пояснив, що задумав Путін

Піонтковський зазначив, що даний указ "вкладається в загальну пропаганду величі" Путіна.

"Це розраховано не стільки вже на внутрішнього споживача, скільки на зовнішній світ. Це ядерний шантаж, до якого Росія дуже активно вдається в найрізноманітніших формах в останні чотири роки. Пам'ятаєте, Путін хвалився, що під час кримської операції він привів у стан бойової готовності ядерні війська? Наше телебачення весь час говорить, що перетворить Сполучені Штати на радіоактивний попіл... Звичайний стиль російської пропаганди", - сказав експерт.

Піонтковський також зазначив, що відомий російський пропагандист Володимир Соловйов використав указ Путіна, щоб погрожувати Україні.

"Соловйов розвинув такий "місток" - у вас у Конституції написано, що ви прагнете стати членом НАТО, отже, ви збираєтеся розміщувати війська потенційного противника на нашому кордоні. Тому не кажіть потім, що ви не читали ці документи. Це був шантаж України застосуванням проти неї ядерної зброї. Зрозуміло, в Москві божевільні, але не настільки, щоб йти ядерною війною проти України", - наголосив він.

Політолог пояснив, що Москві дуже не подобається дискусія в українському суспільстві про повернення до формату Будапештського меморандуму, який гарантував безпеку і територіальну цілісність України в обмін на відмову від ядерної зброї.

Як відомо, президент РФ Володимир Путін 2 червня підписав указ, яким наділив себе одноосібним правом ухвалювати рішення про застосування російської ядерної зброї. Також в указі зазначається, що РФ може застосовувати ядерну зброю першою у разі збройної агресії проти неї.

Нагадаємо, раніше колишній спеціальний представник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер в ефірі каналу "Україна 24" пояснив, як змусити президента Росії Володимира Путіна піти з України.

Джерело Україна 24 Теги