Трампа через протести сховали в бункер: політолог обіцяє гарячу осінь

Експерт розповів про причини протестів у Штатах і про те, чи вплине ситуація на президентські вибори

Трампа через протести сховали в бункер: політолог обіцяє гарячу осінь

У Сполучених Штатах тривають протести, викликані загибеллю темношкірого американця під час затримання поліцією. Через близькість протестів до Білого дому співробітники спецслужб відводили президента Дональда Трампа в підземний бункер. Про те, які наслідки можуть мати протести в США, розповів політолог Ілля Куса в ефірі каналу "Україна 24".

"Подібне було в Штатах і 60-х, і в 90-х роках. У 90-х в Лос-Анджелесі були ще сильніші протести. Проблема в тому, що все це (насильство поліції над темношкірими громадянами — ред.) тривало, і ніхто не намагався розв'язати проблему. Я не думаю, що якщо президента на якийсь час відправили в бункер, це свідчить про історичність моменту. Це звичайні процедури безпеки, рішення про які приймає Секретна служба. Тим більше, що були зіткнення й біля Білого дому, постраждало кілька співробітників Секретної служби", — сказав він.

За словами експерта, причина в тому, що дотепер не вирішена проблема расизму в США.

"Вбивство Джорджа Флойда, на мою думку, це привід. Проблема набагато глибша. Вона пов'язана з расовою дискримінацією, яка існує в США, попри всі роки розвитку руху за громадянські права, починаючи з 60-х років. Проблема не зникла, і до кінця вона й досі не проговорена в США. Проблема свавілля поліцейських дійсно є, це підтверджено статистикою", — сказав експерт.

Політолог розповів, чи вплине ситуація на президентські вибори восени.

"Для виборів наслідків особливо не буде, але я вважаю, що ці протести показують, наскільки поляризоване американське суспільство, і на нас чекає дуже гаряча осінь. Політика адміністрації Трампа в плані риторики й комунікації з суспільством була не дуже ефективною, а іноді навіть контрпродуктивною, результат чого ми зараз бачимо на вулицях", — вважає він.

Нагадаємо, в США кілька днів тривають масові заворушення. Вони почалися після того, як в Міннеаполісі 25 травня поліцейський убив темношкірого чоловіка під час затримання. Це викликало хвилю протестів у багатьох містах, які переросли в погроми та заворушення.

Джерело Україна 24 Теги