Росіяни збентежені — політолог про резонансну подію в США

Експерт розповів, що значить для американців запуск космічного корабля Crew Dragon з астронавтами

Росіяни збентежені — політолог про резонансну подію в США

Запуск космічного корабля Crew Dragon до МКС з екіпажем на борту прокоментував політолог Володимир Фесенко в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми не звертаємо увагу на те, що в космосі та авіації останні 50 років немає жодних технологічних революцій. Ми літаємо на літаках, які були сконструйовані 40-50 років назад. Технології космічних кораблів у нас такі самі, як 70-80 років назад. Навіть історія з шатлами Atlantis у США була закрита, тому що вона застаріла", — сказав він.

Експерт пояснив, чому запуск цього корабля був надзвичайно важливий для США. 

"Зараз ця подія (запуск Crew Dragon – ред.) дуже важлива, тому що вперше приватна компанія здійснила такий політ саме з людиною на борту. Вперше приватна компанія конкурує з державою. Раніше в держав була монополія на це. Друге політичне – США позбулися залежності від Росії. Думаю, для американців це було принизливо, що вони були змушені доставляти своїх астронавтів російськими кораблями. Справа не лише в грошах. Для Трампа гордість, що вони на своєму кораблі доставили американських астронавтів на МКС", — зазначив він.

Водночас подія збентежила росіян, через що можуть знову початися космічні перегони, вважає Фесенко. 

"Росіяни трохи зараз збентежені. Дуже неоднозначні відгуки в російських ЗМІ. В кращому випадку вони пишуть, що відновлюється космічне змагання. Але є ризик, що в цьому змаганні братиме участь і Китай. І ще невідомо, хто переможе", — сказав він.

Читайте також

Популярні відео

Нагадаємо, у суботу ввечері, 30 травня c мису Канаверал в США запустили космічний корабель Crew Dragon компанії SpaceX. Це перша пілотована місія, яка стартувала з території США, з 2011 року, коли завершилася програма запусків Space Shuttle.

Джерело Україна 24 Теги