Статистика COVID-19 в Росії схожа до результату виборів Путіна — Пономарьов

Колишній російський депутат розповів, навіщо в РФ фальсифікують статистику по коронавірусу

Статистика COVID-19 в Росії схожа до результату виборів Путіна — Пономарьов

Видання Financial Times і New York Times заявили, що Росія занижує статистику про коронавірус. Цю заяву прокоментував колишній депутат Держдуми Ілля Пономарьов в ефірі каналу "Україна 24".

"Кожна країна маніпулює статистикою в тому плані, як їй вигідно, навіть у надійній цивілізованій Європі цифри стрибають. Це не пояснюється унікальними генетичними властивостями французів, італійців, німців чи росіян, це пов'язано з тим, яку політику займає країна. Криві захворюваності в Росії сильно нагадують результати виборів Путіна і "Єдиної Росії", тобто як наказано, так і змінюються. Якщо подивитися на цифри всередині окремих областей, то видно, що захворюваність в столичному місті та області різноспрямована: трохи більше в області — настільки ж опускається в обласному центрі", — сказав він.

Пономарьов розповів, для чого можуть змінювати дані про захворюваність.

"Говорити треба не про підроблені цифри, а про те, заради чого це робиться. Підробка плато епідемії — підстава для виходу з карантину. В Україні, як мені здається, зворотна ситуація — скоріше підвищують статистику, щоб виправдати політику жорсткого карантину. Бачу велику кількість друзів і знайомих, які захворіли, багато людей померли, я можу судити про офіційну статистику, виходячи з особистих історій. Основний діагноз померлих не коронавірус, хоча він був насправді. Судячи з усього, вони в офіційну статистику смертей не потрапили, справжня статистика вище, ніж цифри, які озвучені. А цифра хворих явно знижена", — сказав він.

Читайте також

Популярні відео

Раніше політичний експерт Сергій Биков заявив в ефірі "Україна 24", що Україна успішніше бореться з коронавірусом, ніж Росія і Білорусь.

Джерело Україна 24 Теги