Загибель українського літака в Ірані: експерт розповів, чи отримає Київ гроші

Фахівець розповів, як просувається питання з компенсаціями родичам загиблих

Загибель українського літака в Ірані: експерт розповів, чи отримає Київ гроші

Як триває розслідування катастрофи українського літака в Ірані, яка сталася в січні 2020 року, розповів експерт з питань міжнародної політики Інституту майбутнього Ілія Куса в ефірі каналу "Україна 24".

"Питання офіційного підтвердження -— це технічне питання, Іран надішле всі технічні подробиці, оскільки Україна та Іран працюють у рамках міжнародної слідчої групи. Іран взяв на себе повністю відповідальність згідно з міжнародними правилами, листи були направлені в Україну від імені парламенту, аятоли, президента, таким чином вони юридично готові. Йдуть переговори про суму, яку вони компенсують, вони не заперечують своєї провини. Немає сумнівів, що родичі отримають компенсацію, просто цей процес довгий", — сказав він.

Куса розповів про те, як може вирішитися питання про те, хто досліджуватиме чорні скриньки.

"Не знаю, чи є у нас технічні можливості. Ірану було запропоновано передати чорні скриньки Франції, переговори тривають, невідомо, наскільки там принципові питання. Передадуть зрештою якийсь європейській країні, третій стороні", — сказав він.

Читайте також

Раніше заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін заявив, що українська сторона досі не отримала ніяких офіційних повідомлень від влади Ірану про причини збивання "Боїнга" авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" в січні поточного року.

Популярні відео

Джерело Україна 24 Теги