Україна і Європа: польський сенатор дав три поради українській владі

Польський політик розповів, що робити українській владі, щоб просунутися на шляху євроінтеграції

Україна і Європа: польський сенатор дав три поради українській владі

Що потрібно робити та на що сподіватися Україні, щоб активувати діалог в середовищі країн-союзників, розповів польський сенатор Марцін Босяцький в ефірі каналу "Україна 24".

"Перше — тримайте кулаки, щоб Європа подолала кризу, з якою вона зараз зіткнулася, і змогла перейти від етапу регулювання кризової ситуації до амбіційного стратегічного планування", — сказав він.

Ще однією умовою політик назвав підтримку з боку України країн-союзників.

"Друге — чим більше буде вплив таких країн як Польща, Вишеградська група, Балтійські країни в європейських структурах, тим краще для вас. Згадайте, 10 років тому Східне партнерство почалося зі шведсько-польської ініціативи, яку підтримав регіон, потім Німеччина, і тільки потім ми змогли переконати ЄС дати стратегічну перспективу цим шести країнам, в тому числі Україні, відкрити для них європейський шлях. Необхідно повернути ці часи, щоб країни могли не тільки на словах, а й на практиці надавати політичну підтримку європейським прагненням України", — сказав він.

Третьою умовою сенатор вважає поглиблення відносин між Україною та Польщею.

"Третє — деякі сили всередині України, які також розігрували націоналістичні та історичні карти в українсько-польських відносинах, серйозно втратили свій вплив. Це добре, нам ще не вистачає цього з польської сторони. Ми повинні зосередитися на стратегічній співпраці між нашими країнами. Вони є найбільшими в регіоні та мають потенціал впливати на Захід. Нам потрібно більше спільних стратегічних, дипломатичних, оборонних заходів. Але головна умова — відновлення довіри між нашими керівниками", — сказав він.

Читайте також

Популярні відео

Раніше виконавчий директор громадської організації "Європа без бар'єрів" Ірина Сушко заявляла, що після епідемії коронавірусу  Європейський Союз може ввести додаткові фільтри для українців, які без віз подорожуватимуть країнами Шенгену.

Джерело Україна 24 Теги