Американський дипломат розповів, як примусити Путіна піти з України

Курт Волкер вважає, що в ситуацію має втрутитись НАТО

Американський дипломат розповів, як примусити Путіна піти з України

Президент Росії Володимир Путін окупував території України, щоб не дозволити їй вступити в НАТО. У відповідь на такі дії Альянс повинен надати Україні членство і змінити свій статут, щоб зробити подальшу окупацію безглуздою для РФ.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" заявив колишній спеціальний представник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер.

Читайте також: "Ми ставимо представникам Донбасу три запитання": Олексій Резніков про переговори по ОРДЛО

За його словами, Альянс "повинен бути не закритою, а відкритою організацією".

"Будь-яка європейська країна, яка відповідає стандартам демократії та верховенства права, робить внесок у зміцнення спільної безпеки, повинна розглядатися як кандидат для вступу. Ми маємо вдихнути нову енергію в процес розширення, який втратив свою динаміку в останні роки. Росія стоїть з іншого боку цих процесів. Росія хоче не дозволити таким країнам, як Україна, Грузія, Молдова, вступити до Альянсу. Вона окупувала території в цих країнах", - заявив Волкер.

Читайте також

Американський дипломат пояснив, що члени Альянсу не мають особливого бажання приймати до своїх лав країни, у яких є окуповані Росією території, оскільки за статтею 5 - це б автоматично означало необхідність воювати з Росією і відвойовувати ці території силою.

"Тому я запропонував, щоб 5 стаття не стосувалася цих територій. Тобто, не давати Росії права вето щодо вступу цих країн до Альянсу в силу того, що вона окупувала там певні території. Відповідна країна та НАТО підписують угоду стосовно того, що 5 стаття не буде безпосередньо стосуватися окупованих територій. Ми зобов'язуємося першими не застосовувати силу, щоб їх повернути, і підтримуємо лише мирну реінтеграцію цих територій і відновлення цілісності країн, що прагнуть вступити до НАТО. Це має позбавити Росію стимулів щодо продовження окупації цих теритрорій", - зазначив він.

Популярні відео

Нагадаємо, військовий експерт Гаррі Табах в ефірі "Україна 24" також розповів, чому президенту США Дональду Трампу складно домовлятися з російським лідером Володимиром Путіним.

Джерело Україна 24 Теги