Претензії Болгарії неприйнятні — в МЗС прокоментували новий скандал

Болгарський парламент вимагає не проводити територіальну реформу на Одещині

Претензії Болгарії неприйнятні — в МЗС прокоментували новий скандал

Болгарський парламент виступив проти реформи Болградського району Одеської області - на їхню думку, поділ районів розділить і болгарську громаду. Ситуацію в ефірі телеканалу "Україна 24" прокоментував заступник міністра закордонних справ Василь Боднар

"Думаю, що немає ніякого загострення, а є просто заява, яка не була до кінця відпрацьована, і, можливо, не зрозуміли, в чому суть цієї реформи. Завжди стояло питання про збереження Болградського району як цілісної територіальної одиниці, в проєкті реформи це збережено. Поділ на 5 адміністративних територіальних громад — це абсолютно нормальна справа, і створює самостійні громади для того, щоб вони могли самі себе забезпечити", — сказав він.

Боднар вважає, що заява болгарського парламенту неправомірна.

"Що стосується болгарської сторони — їх ідеї неприйнятні. З одного боку болгарський парламент приймає такі заяви, з іншого — триває обговорення між дипломатами, наш міністр спілкувався зі своєю болгарською колегою вчора. У нас немає ніяких проблем, ми роз'яснюємо всі особливості даної реформи, і я впевнений, що це непорозуміння буде знято з порядку денного", — заявив він.

Читайте також

Уряд України планує провести адміністративну реформу, яка може розділити Болградський район на кілька територіальних громад, де етнічні болгари більше не будуть більшістю. Болгарський парламент вирішив, що це порушить права болгар як нацменшини, і виступив з офіційним протестом. У ньому говориться, що влада повинна терміново організувати міжурядову нараду з метою захисту прав і дотримання адміністративної єдності болгарської меншини.

Популярні відео

Джерело Україна 24 Теги