Безвіз з ЄС після карантину: експертка розповіла, що чекає на українців

Відновлення поїздок буде залежати від ситуації з коронавірусом в Україні

Безвіз з ЄС після карантину: експертка розповіла, що чекає на українців

Після епідемії коронавірусу Європейський Союз може впровадити додаткові фільтри для українців, які без віз подорожуватимуть країнами Шенгену. 

Про це в ефірі "Україна 24" розповіла виконавча директорка громадської організації "Європа без бар'єрів" Ірина Сушко.

"Раніше ми користувалися безвізовим режимом у відповідності до правил, не порушували його грубо, тому у ЄС немає сьогодні жодної причини поставити під сумнів безвізовий режим. Але ми будемо чекати, щоб епідеміологічний критерій нашої країни був таким, щоб не викликати занепокоєння у Європейського Союзу. Тоді кордони будуть відкриватися, поїздки відновлюватися", - пояснила вона.

Читайте також

Водночас, Сушко вважає, що коли українцям дозволять перетинати кордони Шенгену, з'являться певні додаткові фільтри для перевірок.

"Це може бути щось із тих рекомендацій, які Європейський Союз вже імплементує для своїх громадян. Це може бути щось на зразок протоколів відповідності стану здоров'я громадянина", - розповіла експертка.

Коментуючи ситуацію на пунктах пропуску України з Польщею, Сущко зазначила, що "громадяни можуть скористатися безвізовим режимом і користалися цим".

Популярні відео

Нагадаємо, раніше президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник в ефірі каналу "Україна 24" розповів, коли заробітчанам можна очікувати відновлення транспортного сполучення.

Джерело Україна 24 Теги