Росія повернеться до "звірячої" політики — аналітик про плани Кремля

Директор аналітичних проєктів "Інтерньюз-Україна" розповів, яку політику веде Росія і чим вона відрізняється від інших політичних культур

Росія повернеться до "звірячої" політики — аналітик про плани Кремля

Політика Росії за своєю природою спрямована на експансію. Таку заяву зробив директор аналітичних проєктів МГО "Інтерньюз-Україна", головний редактор ініціативи UkraineWorld Володимир Єрмоленко на Форумі з безпеки, який транслював канал" Україна 24 ".

"Зоополітика — це така метафора для визначення політичних органів або діячів, які за своєю природою небезпечні. Це не тільки те, що відбувається в Росії або США, це відбувається всюди. Мова про деяку романтизації насильства через масову культуру, культові фільми. Це те, що мені нагадує клімат покоління перед Першою світовою війною, коли в 1913-14 році молоді люди рвалися на війну", — пояснив він.

Експерт вважає, що Кремль є найкращим прикладом так званої зоополітики.

"У цьому сенсі, якщо подивитися на сучасну Росію, Кремль - це найкращий приклад зоополітичної ідеології. Я хотів би нагадати ключову відмінність між різними культурами. Воно полягає в тому, чи може та чи інша політична культура зосередитися на собі і своїх громадян, чи вона спрямована на експансію.

Російська політична культура - експансіоністська за своєю природою. Путін сам її визначав як ведмедя, який захищає свою тайгу і водночас розширює свої території. Виникає питання: що буде з Росією, коли потрібно буде піклуватися про своїх громадян? Я побоююся, що як тільки Росія побачить свою неефективність - знову почне свої експансії. Коронавірус може тільки стимулювати авторитарні режими до нових експансій", — сказав він.

Читайте також

Раніше політичний аналітик Володимир Горбач розповів в ефірі каналу "Україна 24", які теми в Берліні міг обговорювати заступник голови адміністрації президента РФ Володимира Путіна Дмитро Козак з помічниками канцлера ФРН Ангели Меркель.

Джерело Україна 24 Теги