ЄС відновлює туризм після карантину: коли почнуть пускати українців

Спочатку свободу пересування відновлять між країнами ЄС

ЄС відновлює туризм після карантину: коли почнуть пускати українців

Єврокомісія 13 травня презентувала пакет рекомендацій державам-членам Європейського Союзу для виходу з кризи і відновлення європейського туризму. Обмеження на поїздки громадян третіх країн до ЄС діятиме до 15 червня.

Як повідомляється в сюжеті каналу "Україна 24", Єврокомісія затвердила умови, за якими підприємці та подорожуючі житимуть після відкриття кордонів. План спільний для усього Євросоюзу і головний його принцип – недискримінація громадянства. Тобто, якщо країна відкриває кордони, то право на в’їзд мають усі жителі ЄС з регіонів зі схожою епідемічною ситуацією.

"Мільйони малих і середніх підприємств, що працюють у сфері розміщення, ресторанів, транспорту й туристичних агентств, схильні до банкрутства і втрати робочих місць. Така вже реальність. Їм усім терміново потрібно повернутися на роботу, і вони всі цього хочуть. Бо від цього залежить наша європейська економіка", - розповів єврокомісар з питань внутрішнього ринку Террі Бретон.

Читайте також

Перше, що пропонується – відновити свободу пересування і зняти внутрішній контроль на кордонах між країнами ЄС. Для цього рекомендується створити онлайн-мапи, де відображатиметься актуальна інформація про епідситуацію у тому чи іншому регіоні.

Йдеться і про санітарні заходи, які мають бути створені при подорожах: зменшення пасажиропотоку, соціальна дистанція у літаках. Наприклад, пасажири не з однієї сім'ї мають сидіти окремо. Не можна буде продавати їжу на борту, щоб зменшити кількість контактів. Всі водії в автобусах чи таксі мають бути відгороджені бар'єрами.

Точної дати, коли всі кордони у ЄС відкриються знову, зараз ніхто не називає. Кожна країна це робить окремо з огляду на епідемічну ситуацію. Українцям потрапити до Європи як мінімум до 15 червня буде неможливо. До цієї дати діє заборона на необов'язкові поїздки для громадян третіх країн.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше президент Української асоціації туристичних агентств Антон Рудич розповів, як і де українці відпочиватимуть після карантину.

Джерело Україна 24 Теги