Коронавірус у дітей: лікарі на Заході б'ють на сполох через нові симптоми

Найчастіше симптоми спостерігали у дітей дошкільного віку

Коронавірус у дітей: лікарі на Заході б'ють на сполох через нові симптоми

У дітей, які перехворіли на коронавірус, лікарі в США та Європі фіксують низку однакових симптомів - запалення судин, висипи та набряки кінцівок. Усього зафіксували майже дві сотні випадків, троє дітей вже померли.

Про це йдеться в сюжеті на каналі "Україна 24".

Зокрема, в лікарнях у Нью-Йорку медики в останні два тижні фіксують у дітей лихоманку, проблеми з кишківником та запалення судин. Нині таких випадків у штаті 93. Припускають, вони можуть бути пов’язані з коронавірусом. Троє дітей померли, ще два летальні випадки зі схожими симптомами нині досліджують.

Читайте також

Найчастіше лікарі спостерігали такі симптоми у дітей дошкільного віку. Майже половина хворих перехворіли на коронавірус, антитіла були виявлені у 81% таких дітей. Лікарі кажуть, що подібні симптоми схожі на токсичний шок та синдром Кавасакі. У дітей набрякають кінцівки, з’являються висипи, руйнуються судини, а разом з ними і серце. Причини синдрому Кавасакі лікарі досі не знають. Відомо лише, що це надлишкова імунна реакція організму на збудник.

"Ми знаємо, яке має бути базове лікування. Але це щось відмінне від того, що ми звикли бачити. Відсоток захворювань невеликий, але він лякає, бо відображає той факт, що цей вірус вражає судинну систему. Ми спостерігаємо згортання крові і крововиливи. І все це – у дітей", - прокоментував ситуацію помічник секретаря Служби охорони здоров’я Бретт Джироір.

Крім Нью-Йорка подібні симптоми у вісьмох дітей помітили лікарі в штаті Нью-Джерсі. А в Європі медики одразу в п'яти країнах - Великій Британії, Франції, Італії, Іспанії та Швейцарії – заявили про спостереження цього синдрому. Усього це ще близько сотні випадків. Нині лікарі можуть лише фіксувати симптоми та полегшувати стан хворих дітей. Як саме синдром може бути пов’язаний із коронавірусом, лише почали досліджувати.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше генетик Олександр Коляда пояснив в ефірі каналу "Україна 24", чи варто боятися мутацій коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги