Танець на кістках: історик пояснив, як режим Путіна святкує День Перемоги

Історик розповів про те, як по-різному сприймають у Росії та Європі річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Танець на кістках: історик пояснив, як режим Путіна святкує День Перемоги

Про те, як по-різному сприймають річницю перемоги у Другій світовій війні в Росії та Європі, розповів історик Кирило Галушко в ефірі каналу "Україна 24".

"Примирення європейців відбулося на початку 70-х років, зокрема, за участю церкви. Разом з розвитком інституції Європейського союзу, як спільного товариства, рани, які були в 30-40-х, намагалися загоїти, не роблячи з цього особливого пафосу і танців на кістках ", - розповів експерт.

У Росії ж, за його словами, інше ставлення до подій війни та Дня Перемоги, що святкується 9 травня.

"В путінській Росії — радянський стиль святкування Дня Перемоги, паради тощо. До речі, за Сталіна і Хрущова не було такого святкування дня Перемоги. Це почалося в епоху застою. А у путінського режиму виходить, що перемога 45 року — це головна індульгенція Сталіну за репресивно тоталітарний режим і мільйони жертв", - сказав він.

За словами історика, в Росії участь інших країн у війні практично ігнорується, і союзники виглядають "жалюгідними партнерами" СРСР.

Читайте також

Популярні відео

Теги