Журналіст спрогнозував наслідки виборів у Німеччині для України: може бути гірше

До виборів у Бундестаг залишилися лічені тижні

Журналіст спрогнозував наслідки виборів у Німеччині для України: може бути гірше

Після виборів у Німеччині новий німецький уряд принципово не змінить своє ставлення до України. Ситуація для України може дещо погіршитися, оскільки німці не хочуть "напружуватися" з російським газопроводом "Північний потік-2".

Таку думку в ефірі програми "Реальна політика з Євгенієм Кисельовим" на телеканалі "Україна 24" висловив журналіст Костянтин фон Еггерт.

"Все змінюється щодня. Той факт, що за 2,5 місяці абсолютно незаперечним кандидатом у канцлери встигли побувати й Армін Лашет, і Анналена Бербок, а тепер ось став Олаф Шольц, так скачуть опитування громадської думки, показує тільки одне - публіка просто втомилася від політиків, вона їм не до кінця довіряє, всім абсолютно. І тому вступають у гру чинники на зразок неправильно підібраного взуття, або ось начебто пробачили Бербок плагіат в її роботі. Тобто німецьке суспільство досить сильно роздратоване політиками взагалі й водночас не до кінця розуміє, чого хоче", - зазначив фон Еггерт.

Читайте також: Положення України в Європі може стати більш хитким — Яковина про вибори в Німеччині

За словами журналіста, в цих умовах може статися все що завгодно:

"Не можна виключити ситуацію, за якої соціалісти ввійдуть у коаліцію з зеленими й з лівою партією, але тут можуть виникнути проблеми в зелених. Наскільки я розумію, навряд чи буде така велика коаліція як зараз, тобто коаліція соціал-демократів і християнських демократів".

При цьому він висловив переконання, що новий німецький уряд, незалежно від складу, не буде принципово інакше дивитися на ситуацію, пов'язану з російсько-українським конфліктом - "можливо, окрім лівих, які відомі своїми сильними пропутінськими симпатіями".

"Нічого особливо драматично не зміниться, якщо чесно, може бути тільки гірше. Думаю, всі читали сигнали з Вашингтона, що Україна не входить до пріоритетів адміністрації, ну а якщо не входить, чого вже німцям сильно напружуватися з "Північним потоком", - заявив фон Еггерт.

Нагадаємо, вибори до німецького Бундестагу відбудуться 26 вересня. Після цього канцлерка країни Ангела Меркель піде у відставку.

Раніше журналіст Іван Яковина в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що від результатів виборів у Німеччині залежить, що відбуватиметься з Україною і Росією.

"Якщо новий канцлер, не дай Боже, буде проросійським, то Україну чекають великі проблеми та неприємності. Якщо він буде проєвропейського, проамериканського спрямування, то проблеми будуть вже у Путіна. Це було б значно краще для нас", — сказав він.

Джерело Україна 24 Теги