Росія дорого заплатить за агресію — експосол США при НАТО

Олександр Вершбоу розповів, як США повинні підтримувати Україну

Росія дорого заплатить за агресію — експосол США при НАТО

Президент Росії Володимир Путін може у найближчі місяці випробувати Україну і Захід на міцність новою військовою агресією.

Про це заявив під час онлайн дискусії Київського безпекового форуму, який транслював телеканал "Україна 24" заступник Генерального секретаря НАТО у 2012-16 роках Александр Вершбоу.

Він наголосив, що зустріч Зеленського і Байдена "частково розвіяла сумніви стосовно відданості Сполучених Штатів у підтримці України після рішення щодо "Північного потоку-2". Водночас Вершбоу зазначив, що Сполучені Штати могли б надати Україні більшу військову підтримку.

"Сполучені Штати могли б, звичайно, зробити більше. 60 мільйонів доларів допомоги, як на мене, виглядають досить скромно. Це найменше, що могли зробити США, враховуючи зростаючу загрозу з боку Росії, починаючи з нарощування сил, яке було ще навесні, відомі події в Чорному морі, інцидент з кораблем US Defender. І після того, що сталося востаннє", — підкреслив він.

Читайте також: Українська діаспора вимагає санкцій для депутатів Держдуми Росії: подробиці

За словами дипломата, США повинні підтримати Україну в її прагненні до НАТО.

"Я також думаю, що коли йдеться про прагнення України до НАТО... Адміністрація (США — ред.) це прагнення підтримує, але дуже побоюється практично робити щось у цьому плані. І я хотів би, щоб під час роботи над стратегією 2030 для НАТО Адміністрація серйозно сприйняла європейські прагнення України й стала щось робити в цьому напрямку. Ми повинні більше допомагати Україні, як це вже робиться багатьма країнами - заохочувати країни НАТО частіше привозити в Україну свої війська для проведення навчань, виконання програм і для того, щоб показати, що Росія заплатить більшу ціну, якщо проявить нову агресію", — сказав він.

Читайте також: Від Байдена не було конкретики щодо членства України в НАТО - дипломат

Нагадаємо, у квітні 2008 року в Бухаресті відбувся 20-й саміт НАТО, де одним з питань було надання Плану дій щодо членства в НАТО Україні та Грузії. За інформацією ЗМІ, на саміті Володимир Путін натякнув тодішньому президенту США Джорджу Бушу, що в разі вступу України до НАТО Росія може почати відторгнення Криму і частини східної України. У 2014 році почалася агресія Росії проти України, тоді як Україна так і не вступила до НАТО й не отримала ПДЧ.

Раніше в ефірі каналу "Україна 24" політолог Вадим Карасьов заявив, що Німеччина і Франція не хочуть вступу України до НАТО. "Німеччина і Франція розмірковують так: якщо Україна буде членом НАТО, Європейського Союзу, а Україна плюс Польща, Литва, країни Балтії, Румунія, Болгарія, Словаччина, Угорщина - Східна Європа буде домінуючою над так званою корінною Європою, Західною. Це змінює всі баланси, це не в інтересах Німеччини, Франції, інших західноєвропейських країн", - сказав він.

Джерело Україна 24 Теги