В України завищені очікування — політолог про візит Зеленського до США

Олексій Якубін заявив, що США хочуть віддати питання України Європі

В України завищені очікування — політолог про візит Зеленського до США

Про партнерство України та США після поїздки президента Володимира Зеленського до Вашингтона розповів у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" політолог Олексій Якубін.

"Я думаю, що у нас завищені очікування від залучення Сполучених Штатів Америки в багато процесів. Неодноразово від політичного керівництва України звучали пропозиції, щоб США приєднались до Нормандського формату, Кримської платформи тощо. А США зараз знаходяться у такій ситуації, коли вони, навпаки, зменшують свою залученість до процесів у світі. Вже говорилося, що вони йдуть з Афганістану. В планах у них - піти з Іраку", — сказав він.

Читайте також: У США підтримують співпрацю з Україною — політолог про візит Зеленського

За словами експерта, США хочуть передати питання України іншій країні.

"Колись був американський соціолог Рендалл Коллінз, він це називав "перенапруження імперії". Ось вони зараз знаходяться в цьому стані, вони хочуть більше ресурсів кинути на внутрішні проблеми. І коли з боку Києва є бажання більше залучати Штати, то у Штатів є зворотна тенденція. Штати радше готові передати питання України своєму партнеру в Європі — це Німеччина", — сказав він.

Нагадаємо, Володимир Зеленський повинен зустрітися з Джо Байденом у Вашингтоні 31 серпня. Він не обмежиться розмовою зі своїм американським колегою, а проведе низку зустрічей в інших містах Америки. 

Раніше керівник окружного відділення Республіканської партії в штаті Нью-Йорк Борис Пінкус заявив, що Володимир Зеленський має вимагати у Байдена дві речі: організації ПДЧ в НАТО, і категоричної відмови від плану Штайнмаєра.

"Я впевнений, Зеленський може відстоювати національні інтереси України. Зараз його візит до Америки настільки важливий і необхідний, що я впевнений, Зеленський зможе зі своєю командою наполягти на своєму. Це дуже важливо. Байден шукає бали на тлі падіння його рейтингу, які піднімуть його рейтинг. Зеленський не повинен відступати ані на йоту", — сказав він.

Джерело Україна 24 Теги