"Країна підпільної культури": Биков розповів, чи може Росія стати фашистською

Росіяни встановлюють "повітряну подушку між собою і владою", зазначив письменник

"Країна підпільної культури": Биков розповів, чи може Росія стати фашистською

У Росії неможлива фашизація країни, оскільки більшість її жителів не вірять у державну пропаганду.

Про це в ефірі програми "Велика п'ятниця" на телеканалі "Україна 24" розповів російський поет і письменник Дмитро Биков.

Биков, зокрема, зазначив, що "не можна за багатьма параметрами" ставити знак рівності між Сталіним і Гітлером.

"Хоча б тому, що комунізм спрямований у майбутнє, фашизм - у минуле. Фашизм був дуже популярний у населення Німеччини, комунізм у населення Росії ніколи не був тотально популярним", - пояснив він.

Читайте також: Путін неправий за поняттями - Гордон накинувся на президента Росії

Як заявив письменник, Росія "дійсно геніально може встановлювати повітряну подушку між собою і владою".

"Хто сьогодні щиро вірить в Росії у державну пропаганду? Є маса способів висловити своє ставлення до цього - анекдоти, демотиватори, жарти, інтернет. Росія - країна підпільної культури, яка глибоко в'їлася. У Росії завжди глумливо ставилися до офіційної пропаганди, і досі так до неї ставляться. Так що фашизація Росії неможлива, вона завжди залишається на якомусь дуже поверхневому рівні... Так само, як і неможлива була її комунізація або самодержавізація", - вважає він.

Раніше російський поет і письменник Дмитро Биков в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що в Росії лише 5% переконаних прихильників курсу президента Володимира Путіна.

"Мені здається, що уявлення про Росію як про країну рабську - це уявлення глибоко помилкове. Тому що під деякою кіркою, що покриває російську поверхню, йдуть дуже бурхливі, дуже швидкі і неоднозначні процеси, іноді взаємовиключні", - сказав Биков.

Також Биков прокоментував своє загадкове отруєння в Росії, ймовірно отрутою "Новачок".

Для мене це така державна премія в прийнятному форматі, це нагорода від держави. Все-таки якесь значення ми маємо. Слава Богу, обійшлося. Я не думаю, що вони хотіли прямо вбити. Вони, можливо, хотіли покалічити, а можливо, нагадати, попередити, а можливо, просто відпрацьовували завдання. Я впевнений, що коли щось зміниться, ці офіцери напишуть: а ось ми недотруїли спеціально, це наша ініціатива, скажіть нам дякую. І найдивніше - я скажу їм дякую", - зазначив він.

Джерело Україна 24 Теги