Це нагорода від держави: Биков розповів, чому його отруїли "Новачком"

Письменник вважає, що спецслужби не ставили собі завдання його вбити

Це нагорода від держави: Биков розповів, чому його отруїли "Новачком"

Російський письменник і поет Дмитро Биков в ефірі програми "Велика п'ятниця" на телеканалі "Україна 24" назвав своє загадкове отруєння в Росії, ймовірно отрутою "Новачок", "нагородою від держави".

На питання, невже його отруїли "Новачком" за сатиру, Дмитро Биков відповів:

"Я думаю, вони йшли за списком Координаційної ради. У них же немає іншого списку інакомислячих. Там люди, які самі заявили свою незгоду, вони вступили в Координаційну раду (Координаційна рада російської опозиції 2012 року - ред.). Розумієте, вона була створена для взаємодії з владою, в якомусь сенсі так її і використовували. Це була така їхня форма взаємодії з опозицією. І я абсолютно не каюся в тому, що я туди входив. Але, звичайно, Координаційна рада для себе припускала дещо іншу функцію, ніж та, яка була їй уготована - служити об'єктом показових розправ, видавлювання за кордон, подвійних отруєнь, як з Кара-Мурзою. Ну, нічого не поробиш, доводиться як мідії в морі вбирати в себе всі неприємності".

Читайте також: Путін може відправити "Петрова" і "Боширова" на обід до Лукашенка - журналіст

За словами письменника, він не знає, "хто конкретно за цим стоїть, яка це організація".

"Я припускаю певне прізвище - називати його не буду, ця людина дуже чуйно реагує завжди на згадку про себе. Для мене це така державна премія в прийнятному форматі, це нагорода від держави. Все-таки якесь значення ми маємо. Слава Богу, обійшлося. Я не думаю, що вони хотіли прямо вбити. Вони, можливо, хотіли покалічити, а можливо, нагадати, попередити, а можливо, просто відпрацьовували завдання. Я впевнений, що коли щось зміниться, ці офіцери напишуть: а ось ми недотруїли спеціально, це наша ініціатива, скажіть нам дякую. І найдивніше - я скажу їм дякую", - зазначив він.

Читайте також: Російський письменник розповів, скільки в РФ затятих прихильників Путіна

Нагадаємо, письменнику Дмитру Бикову 16 квітня 2019 року стало зле в літаку, що летів з Єкатеринбургу до Уфи. Письменника госпіталізували, в лікарні його ввели в медикаментозну кому. Биков прийшов до тями лише через п'ять днів.

У червні 2021 року портали The Insider і Bellingcat випустили спільне розслідування, де говориться, що Биков міг бути жертвою замаху з боку тих самих співробітників ФСБ, які намагалися отруїти "Новачком" опозиційного політика Олексія Навального і журналіста Володимира Кара-Мурзу.

За даними журналістів, на схожість замахів на Дмитра Бикова та Олексія Навального вказують одразу кілька обставин. Судячи з усього, за письменником, що підтримує демократичний рух у Росії, протягом року перед отруєнням велося стеження. Симптоми отруєння, які почали проявлятися в Бикова на борту літака, також дуже нагадували те, що трапилося з Навальним.

Джерело Україна 24 Теги