Російський письменник розповів, скільки в РФ затятих прихильників Путіна

Дмитро Биков зазначив, що про Росію не варто думати як про рабську країну

Російський письменник розповів, скільки в РФ затятих прихильників Путіна

У Росії всього 5% переконаних прихильників курсу президента Володимира Путіна і стільки ж супротивників Кремля. Інші 90% людей просто "займаються своїми справами".

Про це в ефірі програми "Велика п'ятниця" на телеканалі "Україна 24" розповів російський поет і письменник Дмитро Биков.

"Мені здається, що уявлення про Росію як про країну рабську - це уявлення глибоко помилкове. Тому що під деякою кіркою, що покриває російську поверхню, йдуть дуже бурхливі, дуже швидкі і неоднозначні процеси, іноді взаємовиключні. І ви краще за мене знаєте, яка дистанція існує між народом і владою, яка величезна повітряна подушка. Тобто зовнішній конформізм нікого не повинен переконувати", - сказав Биков.

Читайте також: Путін неправий за поняттями - Гордон накинувся на президента Росії

Поет пояснив, з кого складається російське суспільство:

"На 5% - із затятих лоялістів, ще на 5% - з затятих лібералів, і на 90% з тих, хто чекає, що вийде, які займаються своїми справами, в різній мірі відкуповуючись від держави - хтось хабарами, хтось мовчанням, хтось конформізмом. Але це саме відкуп, і великою мірою інерція".

Нагадаємо, за даними російського "Левада-центру", в РФ за п'ять років більш ніж удвічі скоротилася кількість людей, які вважають Володимира Путіна найвидатнішою історичною особистістю - з 34% до 15%. Лідерство в рейтингу видатних росіян утримує Йосип Сталін з показником 39%.

Російський політтехнолог Ігор Князєв в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чому росіяни змінили своє ставлення до Володимира Путіна.

"Я думаю, це законний підсумок. Диктатори і автократи починають своє правління з максимального рейтингу. Але чим довше вони залишаються при владі, тим менший їхній рейтинг. Деякі завершують своє правління навіть з антирейтингом - такі як Каддафі і Чаушеску", - сказав експерт.

Джерело Україна 24 Теги