Росія прагне відповісти США – військовий експерт про випробування нової ракети

Немає підтверджень, що прототип ракети несе комусь серйозну загрозу, зазначив Юрій Кочевенко

Росія прагне відповісти США – військовий експерт про випробування нової ракети

Випробування російської гіперзвукової ракети "Циркон" є "грою м'язами", Кремль намагається відповісти на розгортання системи протиракетної оборони США.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" військовий експерт Юрій Кочевенко.

"Треба не забувати, що часто так звані випробування російської нової зброї є не більше, ніж певна гра м'язам и і намагання видати бажане за дійсне. Насправді немає ніякої поки що підтвердженої інформації, що це діючий прототип і він несе комусь серйозну загрозу. Тобто гіперзвукова ракета означає, що ракета рухається з більшою швидкістю, ніж звук. Таку ракету важче збити. Таким чином Росія нібито прагне відповісти на розгортання системи протиракетної оборони, яке реалізують Сполучені Штати. Мовляв, ось цю ракету ваша ПРО не зіб'є, тому і сенсу в розгортанні ПРО немає", - пояснив військовий експерт.

Читайте також: Росія програє гонку озброєння — військовий експерт про випробування нової зброї

Водночас, Кочевенко зазначив, що мілітаризація окупованого Криму і розгортання на півострові ракетних систем типу "Іскандер" несе серйозну загрозу як Україні так і іншим країнам Чорноморського регіону.

"Іноді самої зброї немає… але розмова про неї в медіа, певні пропагандистські інструменти, дозволяють нібито її використовувати… Але я ще раз повторюся, що жодного практичного підтвердження наявності справді бойових випробувань цієї ракети, її бойової ефективності, наразі мені невідомі", - заявив він.

Читайте також: США натякнули Путіну - ексглава СБУ про американську суперзброю

Нагадаємо, Міністерство оборони Росії відзвітувало про випробування гіперзвукової крилатої ракети "Циркон". В акваторії Білого моря фрегат "Адмірал Горшков" виконав стрільбу ракетою "Циркон" по наземній мішені, розташованій на узбережжі Баренцевого моря.

Повідомлялося, що ракета "Циркон" прямим влученням успішно вразила ціль на відстані понад 350 км. Комплексом "Циркон" планується оснащувати підводні човни та надводні кораблі ВМФ Росії.

Президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам у лютому 2019 року заявив, що ракета "Циркон" здатна вражати як надводні, так і наземні цілі на відстані понад тисячу кілометрів.

Російський політолог Дмитро Орєшкін в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав випробування ракети "Циркон" залякуванням.

"Ситуація схожа на 70-і роки, коли пан Громико оголошував про розміщення російських ракет у Європі. Він говорив "називайте це як завгодно, але ми їх розміщуємо". Для Заходу це був акт, що провокував відповідну реакцію. Звичайно, були якісь пояснення, що у НАТО сумарно більше ядерних зарядів, ніж в СРСР. Зараз ситуація схожа, але більш безпечна. Путінська бригада дуже добре розуміє, що проти Заходу у неї шансів немає, і воювати із Заходом вона у жодному разі не має наміру, тим більше використовуючи ядерну зброю", - заявив Орєшкін.

Джерело Україна 24 Теги