Хорватія витратить понад 66 млн євро з бюджету на сонячні електростанції

Крім житлових будинків "зелену" енергію отримуватимуть школи, лікарні та офіси

Хорватія витратить понад 66 млн євро з бюджету на сонячні електростанції

«Зелена» енергетика за державний кошт. Понад 66 мільйонів євро витратить Хорватія на сонячні електростанції.

Про це повідомляється в ефірі програми «Економіка» на телеканалі «Україна 24».

Відповідні панелі встановлять на дахах трьох тисяч будівель. Крім житлових будинків «зелену» енергію отримуватимуть школи, лікарні та офіси. Вже за 30 років влада країни планує повністю перевести споживачів на кіловати з відновлювальних джерел.

Читайте також: У Зеленського визнали проблеми з зеленою енергетикою в Україні

Нагадаємо, у травні Ейфелеву вежу в Парижі вперше в історії освітлили за допомогою відновлюваної електроенергії. Мета експерименту - демонстрація потужності відновлюваних джерел енергії. В експерименті був використаний водень.

А у Великій Британії з'явилися "бджолині" екологічні зупинки з газонами на даху. На дахах будівель за ініціативи місцевої влади висадили спеціальні рослини, які приваблюють метеликів і бджіл. Такою акцією хочуть підтримати природу та допомогти вирішити питання кліматичних змін.

Німеччина стала рекордсменом з виробництва сонячної енергії у світі.  За червень 2021 року її частка перевищила 20 відсотків. Це зробило сонячні електростанції найбільшим виробником енергії після теплових. Вони виробляють вдвічі більше енергії, ніж газові. Загалом відновлювальні джерела Німеччини у червні виробили майже 50 відсотків енергії в країні.

Джерело Україна 24 Теги