Путін витрачає гроші на залякування — політолог про випробування нової ракети

Дмитро Орєшкін розповів, яку мету переслідує російська влада

Путін витрачає гроші на залякування — політолог про випробування нової ракети

Випробування російської гіперзвукової ракети "Циркон" — це залякування та елемент видавлювання поступок, заявив російський політолог Дмитро Орєшкін у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Ситуація схожа на 70-і роки, коли пан Громико оголошував про розміщення російських ракет у Європі. Він говорив "називайте це як завгодно, але ми їх розміщуємо". Для Заходу це був акт, що провокував відповідну реакцію. Звичайно, були якісь пояснення, що у НАТО сумарно більше ядерних зарядів, ніж в СРСР. Зараз ситуація схожа, але більш безпечна. Путінська бригада дуже добре розуміє, що проти Заходу у неї шансів немає, і воювати із Заходом вона у жодному разі не має наміру, тим більше використовуючи ядерну зброю. Після цього залишається втішатися тим, що сформулював Путін: "Ми в рай потрапимо, а вони просто здохнуть". Але оскільки сам Путін і багато хто з його команди вже зараз живуть у раю, то поспішати їм до справжнього раю підстав немає. Тому це елемент шантажу і тиску, залякування", — сказав він.

Читайте також: Росія програє гонку озброєння — військовий експерт про випробування нової зброї

На думку експерта, реального ядерного зіткнення не буде.

"США жорстко відповідають. Так, у них є такі гіперзвукові, але немає на них ядерних боєголовок, і не треба. Якщо, не дай Боже, трапиться конфлікт, він не буде ядерним. Американці можуть легко поміняти боєголовки з неядерних на ядерні, це не питання. Питання в тому, що готуватися треба, якщо готуватися, до саме неядерного зіткнення. Американці це роблять, а Путін витрачає гроші на залякування. Сенс його політики в тому, що, розуміючи, що вони програють конкуренцію в усіх напрямках, він підтримує військовий паритет, і то з ядерним змістом. Але це і Північна Корея може. Це не просто тиск, а елемент видавлювання якихось поступок, наприклад: відчепіться від Криму, а ми знімемо з озброєння якийсь "Циркон", — сказав він.

Читайте також: США натякнули Путіну - ексглава СБУ про американську суперзброю

Нагадаємо, в Росії анонсували державні випробування нової російської гіперзвукової ракети "Циркон" з надводного носія в серпні. Перший пуск "Циркону" в рамках випробувань з фрегата "Адмірал Флоту Радянського Союзу Горшков" Північного флоту планується виконати в першій половині серпня. У другій половині серпня розпочнуться льотно-конструкторські випробування "Циркону" з атомного підводного човна "Сєвєродвінськ".

Президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам у лютому 2019 року заявив, що ракета "Циркон" здатна вражати як надводні, так і наземні цілі на відстані понад тисячу кілометрів.

Джерело Україна 24 Теги