Виглядає правдоподібно — журналіст про документи щодо інтересу Росії до Трампа

Андрій Колесніков оцінив гучну публікацію Guardian про Росію і президентство Трампа

Виглядає правдоподібно — журналіст про документи щодо інтересу Росії до Трампа

Газета Guardian опублікувала документи, які, за словами журналістів, підтверджують зацікавленість Росії в перемозі Дональда Трампа на виборах президента США у 2016 році. Цю подію прокоментував у програмі "Реальна політика з Євгенієм Кисельовим" на телеканалі "Україна 24" російський політолог, журналіст Андрій Колесніков.

"Стилістично це (документи про підтримку Трампа Росією, опубліковані в Guardian — ред.) дуже схоже на правду, тому що аналітичні документи, які пишуться всередині влади, часто бувають не цілком грамотними з точки зору нормального розуміння російської мови. Вони сповнені канцеляризмів, занадто складні для сприйняття, навмисно ускладнюють реальність, ця мова іноді видає з головою апаратну роботу. Боюся, що рівень цей не надто високий з точки зору аналізу наслідків", — сказав він.

Читайте також: Ексрадник Путіна пояснив, як змінилося ставлення США до України: це важливий урок

На думку політолога, документи виглядають правдоподібно.

"Фрагменти, які видно в публікаціях Guardian, говорять про те, що це політтехнологічна операція в стилі Кремля, все це виглядає досить правдоподібно. Насправді таких текстів дуже багато, ступінь їх правдивості дуже великий. Я працював у "Новій газеті", не був близький до відділу розслідувань, але відділ був сповнений різної інформації від дуже різних джерел. Течуть люди, течуть, є пробоїни в цьому кораблі", — сказав він.

Читайте також: Це капітуляція: екснардеп оцінив статтю Путіна про Україну

Нагадаємо, на президентських виборах 2016 року Дональд Трамп здобув перемогу над кандидатом від Демократичної партії Гілларі Клінтон. Росію звинувачували у втручанні в процес президентських виборів з метою завдати шкоди кампанії Клінтон, сприяти перемозі Трампа і спровокувати політичний та соціальний розкол в американському суспільстві. Перші заяви про це лунали в США ще під час президентської кампанії.

29 грудня 2016 року Білий дім оголосив про перші санкції проти Росії у зв'язку з її втручанням в американські вибори. Санкції були накладені ще адміністрацією президента Обами, і президент Трамп мав право скасувати їх власним рішенням після вступу на посаду 20 січня 2017 року, але не зробив цього.

Джерело Україна 24 Теги