Захід може не визнати вибори в Росії через Донбас - Фейгін

Кремль вже готується до такого варіанту розвитку подій

Захід може не визнати вибори в Росії через Донбас - Фейгін

Кремль готується до того, що Захід не визнає підсумки виборів до Держдуми Росії, в яких братимуть участь жителі окупованих районів Донбасу з російськими паспортами.

Про це розповів в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" російський правозахисник Марк Фейгін.

"Для самої Росії це не новина. Уже готуються до того, що вибори можуть бути визнані нелегітимними, тому що про це заявляв, наприклад, міністр закордонних справ Лавров, а він другий за списком правлячої партії "Єдина Росія". Він говорив про те, що певні політичні сили, які налаштовані русофобськи, будуть намагатися торпедувати підсумки виборів у вересні і домагатися невизнання цих виборів, їх підсумків, європейськими структурами, за океаном тощо. Кремль передбачає такий варіант розвитку подій, за якого вибори визнані не будуть", - сказав Фейгін.

Читайте також: Росія видає паспорти на Донбасі, щоб утримати людей в ОРДЛО – Іванова

За його словами, однією з підстав для невизнання виборів буде голосування на Донбасі.

"Це навіть не одне і те саме, що голосування в Криму. В Криму вже не перші вибори голосують на окупованій території новоспечені громадяни Російської Федерації з числа колишніх громадян України. Але зараз ситуація набагато серйозніша, тому що в Америці змінилася адміністрація. Це вже не трампівська адміністрація, якій було байдуже. Байденівська адміністрація може відреагувати і не визнати підсумки", - зазначив правозахисник.

Нагадаємо, вибори до Держдуми РФ призначені на 19 вересня. Очікується, що в них братимуть участь жителі окупованих районів Донецької та Луганської областей, які отримали російське громадянство.

Перший заступник голови комітету Держдуми РФ у справах СНД Віктор Водолацький повідомив, що в ОРДЛО російські паспорти за спрощеною схемою отримали 611 тисяч осіб.

"Громадяни Росії - це не тільки ті (жителі ОРДЛО - ред.), хто отримав паспорт Російської Федерації, а їх сьогодні 611 тисяч, і щодня ця цифра збільшується. Я думаю, що до кінця року більшість бажаючих отримати паспорт громадянина Російської Федерації матимуть таку можливість", - заявив Водолацкий, якого цитує "Інтерфакс".

Раніше член української делегації в ТКГ щодо Донбасу Сергій Гармаш в ефірі телеканалу "Україна 24" повідомив, що російська окупаційна влада в ОРДЛО вилучатиме в громадян українські паспорти.

Джерело Україна 24 Теги