Росія залишиться на узбіччі: політолог про протистояння Путіна і Байдена

Російська політологиня розповіла, куди хитнеться баланс сил у протистоянні Росії та Заходу

Росія залишиться на узбіччі: політолог про протистояння Путіна і Байдена

Між Заходом і Росією завис стан "ні миру, ні війни", при цьому президент Росії Володимир Путін схиляється скоріше до війни — про це написала російська політологиня Лілія Шевцова на своїй сторінці в Facebook. Вона назвала кілька обставин, які свідчать на користь конфронтації.

"По-перше, для виправдання нескінченності влади Кремлю доводиться повертатися до пошуку "ворога". Захід є ідеальним "ворогом" — передбачуваним і таким, що постійно шукає способи вмовляння Росії. По-друге, "Доктрина Байдена" є приводом для мобілізації російського населення навколо влади для відсічі "ворогові".

По-третє, обраний Вашингтоном головний суперник Китай має всі шанси вислизнути від ролі антитези ліберальної демократії. І тому, що Європа не хоче буцатися з Піднебесною — найбільшим торговельним партнером Євросоюзу. І тому, що Китай зробив ставку не на ворожнечу, а на проникнення в західні судини. Якщо Росія хоче підірвати ліберальний світ, Китай адаптується до нього, пристосовуючи до своїх потреб. Отже, Байдену буде важко зробити Китай ключовим антагоністом ліберальної цивілізації", — пише вона.

Читайте також: Йде велика гра навколо України — політтехнолог про статтю Путіна

Політолог вважає, що Росія незабаром займе місце головного ворога Заходу.

"На перший план рано чи пізно вийде Росія. Зрозуміло чому: Росія більше докучає Заходу своїми гамбітами, і Захід менше залежить від економічних відносин з Росією. Східна Європа проявила себе, як ефективний лобіст перетворення Росії в основного противника Заходу, здатного зруйнувати примирливі плани Берліна і Парижа. Нарешті, своєю войовничістю Росія дає можливість Китаю виглядати конструктивно.

Путін явно коливається зробити остаточний вибір, демонструючи когнітивний дисонанс. З одного боку, він таврує Захід. З іншого, він зустрічається з Байденом, неодноразово говорить з ним телефоном, стверджує, що обидві сторони шукають "шляхи до зближення позицій", і веде діалог з Європою", — заявила вона.

Читайте також: Клімкін розповів про нову стратегію Путіна по Україні: запустили маховик на повну

На думку Шевцової, в кінцевому підсумку Росія залишиться ні з чим.

"Складається враження, що поки Росія і Захід вважають за краще когнітивний дисонанс, намагаючись знайти новий баланс стримування і діалогу. Коротше, ситуація "ні миру, ні війни" триває. Що за компот: надзвичайка, що виправдується пошуком ворога всередині країни та співпраця з ним же зовні! Ця ситуація, пом'якшуючи ризики конфронтації, провокує дезорієнтацію і розкладання по обидва боки.

Поки ми гадаємо "війна чи мир?", все більше шансів на те, що Захід і Китай знайдуть спільну мову, разом створюючи "зелену економіку", і вони разом сядуть в потяг майбутнього. Ось, що буде найболючішим ударом по Росії, яка залишиться на узбіччі. З сумом або з заздрістю дивлячись услід поїзду", — написала вона.

Раніше експерт-міжнародник Максим Ялі заявив, що Україні пора готуватися до військового наступу Росії, і назвав причини.

Крім того, директор Центру міжнародної безпеки Валерій Кравченко розповів про прагнення Володимира Путіна щодо світового порядку.

"У Путіна, звичайно, карт-бланш, він дуже хоче, умовно, з Байденом рівної ролі для своєї держави, для себе особисто, повернути той баланс сил, який був під час "холодної війни ", — зазначив він.

Джерело Україна 24 Теги