Все, що робить Лукашенко, не має законної сили - радник Тихановської

Франтішек Вячорка зазначив, що Лукашенко стає токсичним для всіх, навіть для своїх прихильників і Путіна

Все, що робить Лукашенко, не має законної сили - радник Тихановської

Результати переговорів за підсумками чергового візиту невизнаного президента Білорусі Олександра Лукашенка до президента Росії Володимира Путіна, як і інші домовленості, є недійсними.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на каналі "Україна 24" сказав Франтішек Вячорка - радник Світлани Тихановської, яка перемогла на виборах президента Білорусі.

"Про що б не говорив Лукашенко з Путіним, все це не має ніякої сили. Лукашенко програв вибори, сьогодні навіть було опубліковано спеціальну доповідь системи "Голос", яка рахувала альтернативні голоси в серпні минулого року. Тихановська набрала понад 50%. Це означає, що все, що робить Лукашенко після серпня, не має законної сили. Білоруський народ ніколи не дозволить віддати незалежність, торгувати білоруським суверенітетом. Лукашенко може скільки завгодно про що завгодно домовлятися, все це буде переглянуто", - сказав політик.

Читайте також: Лукашенко пригрозив блокадою Путіну — Яковина про санкції проти Білорусі

Також Вячорка зазначив, що Лукашенко "стає токсичним" вже не тільки для країн Заходу, але і для своїх прихильників і навіть для Путіна.

"Я це шоу про союзну державу чую протягом 22 років - як вони це підписали в кінці 90-х, так Лукашенко щороку обіцяє спільну державу. Але навіть він розуміє, що як тільки він підпише що завгодно і віддасть контроль Москві, він відразу полетить, як пробка від пляшки, зі своєї посади. Він їздить до Путіна, щоб демонструвати своїм прихильникам у Білорусі - військовим, КДБ, поліції - що Росія за ним стоїть. Не буде Росії - вони відразу розбіжаться, вся ця вертикаль влади й купка силовиків. Але мені здається, що чим далі, тим більше Лукашенко стає токсичним не тільки для Заходу, але і для Путіна, і своїх прихильників", - сказав Вячорка.

Читайте також: Лукашенко вирішив зробити неприємний сюрприз — політолог про наплив мігрантів до Литви

Згідно з дослідженням, заснованим на звіті системи "Голос", Тихановська повинна була перемогти в першому турі виборів, але ЦВК Білорусі спотворив дані. Математична модель показала 3 млн голосів, або 56% у Тихановської, 1,8 млн голосів, або 34% у Лукашенка.

Президентські вибори в Білорусі відбулися 9 серпня 2020 року. Відповідно до "офіційних даних", Лукашенко набрав 80,23% голосів, а Тихановська - 9,9%. Результати виборів президента Білорусі не були визнані у світі, проте Лукашенко вважає себе президентом, а проти Тихановської було порушено кримінальну справу, і вона змушена переховуватися в Литві.

Зазначимо, 13 липня Лукашенко несподівано в черговий раз прилетів до Росії на зустріч із Володимиром Путіним. Зустріч заздалегідь не анонсувалася і тривала 5 годині 20 хвилин. Зокрема, вони домовилися про ціну на газ і про надання кредитів.

Нагадаємо, раніше в ефірі програми "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" білоруський опозиційний політик Юрій Губаревич розповів, що Лукашенко прибув до Росії до Путіна просити фінансову допомогу для свого режиму. "Ми бачимо, що Володимир Путін не дуже поспішає фінансувати проблеми білоруської економіки", - зазначив Губаревич.

Джерело Україна 24 Теги