Захід перейшов на бік противника — ексрадник Путіна про Мінські угоди

Андрій Ілларіонов розповів про складне становище України в питанні Донбасу

Захід перейшов на бік противника — ексрадник Путіна про Мінські угоди

Захід у питанні Мінських угод переходить на бік Росії — про це заявив в програмі "Україна з Тиграном Мартиросяном" на телеканалі "Україна 24" ексрадник президента Росії Володимира Путіна Андрій Ілларіонов.

"Ще найважливіший пункт питання безпеки, який було порушено на Женевському саміті, з приводу якого Путін і Байден домовилися — це відношення до Мінських угод. Байден з Путіним домовилися про те, що Україна повинна виконувати Мінські угоди. Нуланд пояснила, що Мінські угоди означають для них зокрема і надання політичної автономії сепаратистам "Л/ДНР". Судячи з усього, ця пропозиція була дана Путіним Байдену. Судячи з того, що ні Байден, ні Нуланд не висловили своє заперечення на цю пропозицію, до того ж, вона публічно виклала її, це означає непряму згоду з цим варіантом.

Ви пам'ятаєте заяву Лаврова, що тепер Зеленський повинен звиватися на гачку Мінських угод. Тепер цю позицію повністю підтримує президент США, причому в ще більш погіршеному варіанті — з політичною автономією. Політичної автономії в Мінських угодах немає. Це новація Путіна, яку він передав Байдену, яка Байденом була прийнята, і тепер ще з боку Вашингтона чиниться тиск на Україну", — сказав він.

Читайте також: Мінські угоди помилково вважають обов'язковими - Резніков про переговори щодо Донбасу

За словами Ілларіонова, канцлер Німеччини Ангела Меркель також підтримує версію Путіна.

"Зеленський і Меркель зустрічаються, на порядку денному — виконання Мінських угод. Тепер не тільки Путін і Лавров, а й Байден, і Меркель наполягають на виконанні Мінських угод не тільки в путінському первісному варіанті, але в погіршеному варіанті — з політичною автономією сепаратистів. Керівництво України в останні пів року заявило свою чітку позицію з приводу Мінських угод. Ця позиція обґрунтована, вона супроводжується аргументами, чому виконання цих угод неприйнятно для України. Коли Україна говорить: для нас це неприйнятно. Путін каже: тільки цей варіант можливий. Що говорить Меркель: це єдиний документ, на основі якого ми будемо працювати.

У даній ситуації американська сторона перейшла на бік противника. Коли німецька сторона зараз вносить це питання до порядку денного — це означає, що вона стає на бік противника щодо виконання Мінських угод. Сьогодні Зеленський і вся Україна опиняються в дуже складному становищі, коли ті країни, які позиціонували себе як союзники України, в найважливішому питанні національної безпеки України переходять на бік противника", — сказав він.

Нагадаємо, голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що проситиме про відмову від "мінського" формату переговорів щодо Донбасу, якщо не вдасться його реанімувати. "Або вийти з "мінського" формату, або розширити цей формат, перенісши його, скажімо, в Європу, змінивши склад на більш високий рівень посадових осіб, і щоб ці документи повністю відповідали нормам міжнародного права та були обов'язковими для виконання. Ось таке може бути ", - сказав він.

Своєю чергою радник української делегації в ТКГ Олексій Арестович розповів, що Україна має заручитися підтримкою США і переформатувати Мінські угоди "з точки зору, що раніше – кордони чи вибори".