Провокація Росії проти нідерландського фрегата біля Криму - політолог пояснив мету

Військова авіація РФ влаштувала фейкові атаки на фрегат Evertsen, який бере участь у навчаннях Sea Breeze

Провокація Росії проти нідерландського фрегата біля Криму - політолог пояснив мету

Міністерство оборони Нідерландів заявило, що 24 червня неподалік від Криму російські військові здійснили провокації проти фрегата Evertsen, роблячи на нього несправжні атаки. Політолог-міжнародник Денис Москалик вважає, що Росія таким чином демонструє свою політику встановлення контролю на Чорному морі.

Про це він сказав в ефірі програми "Сьогодні День" на каналі "Україна 24".

"Есмінець Defender і фрегат Evertsen входять в одне з'єднання, це так звана авіаносно-ударна група, яка зараз здійснює свій перший похід на схід, під час якого вона може продемонструвати свою готовність захищати свободу судноплавства й інтереси своїх партнерів", - сказав експерт.

Читайте також: Британський есмінець принизив російський флот і особисто Путіна - журналіст

Москалик зазначив, що такі дії Росії укладаються в логіку того, що вона вважає себе обложеною фортецею і прагне встановити контроль над Чорним морем.

"У даних умовах Росія, відповідно, демонструє свою готовність протистояти зі свого боку силам НАТО в рамках своєї політики щодо взяття під контроль Чорного моря. Зовнішня політика завжди була дуже важлива для Росії, її внутрішньополітичної стабільності, іміджу лідера. Вони намагаються продемонструвати, що Росія є і залишається  фортецею в облозі, всім потрібно зібратися навколо єдиного і безальтернативного коменданта цієї фортеці", - сказав Москалик.

Читайте також: Путіну показали його місце — ексміністр про "обстріл" британського есмінця

Нагадаємо, раніше в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" ексзаступник глави Служби безпеки України Віктор Ягун озвучив версію, що інцидент з нібито "обстрілом" британського есмінця Defender в Чорному морі був спецоперацією Великої Британії, щоб "потролити" Росію.

Джерело Україна 24 Теги