Український дипломат про Німеччину: прихильники Меркель не хочуть дратувати Росію

Канцлерка Німеччини проявляє зовнішньополітичну активність перед відходом у відставку

Український дипломат про Німеччину: прихильники Меркель не хочуть дратувати Росію

У Німеччині канцлер Ангела Меркель перед тим, як піти у відставку, хоче забезпечити своїй партії результат на виборах, а німецькі виборці не бажають конфлікту з Росією.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповів український дипломат Андрій Веселовський.

"Активність, яку зараз проявляє Меркель, пов'язана з тим, що вона хоче допомогти своїй партії залишитися при владі. Тому поїздка в США, тому детальна довга розмова з Путіним і навіть спроба поновити саміти за участі Росії і ЄС, тому і кивок в бік України і запрошення Зеленського в Берлін, тому і проведення петербурзького форуму за великої участі німецьких фірм. Цей великий німецький політик не забуває, хто її підняв до влади, це її партія. І тепер, перед тим, як піти у відставку, вона працює на свою партію", - розповів дипломат.

Читайте також: Зеленський може вплинути на Меркель у питанні "Північного потоку-2" – ексголова МЗС

За його словами, виборці Християнського демократичного союзу хочуть подальшого економічного забезпечення і миру для своєї держави. Мир для своєї держави вони пов'язують з тим, щоб не дратувати Росію, не воювати з Росією усіма можливими способами, а добробут вони хочуть забезпечити розширенням економічних можливостей Німеччини і її впливу на Європу.

"Звідси бажання отримати окремий газ безпосередньо від виробника через свою трубу, звідси намагання заспокоїти Україну і теж їй дати якусь віддушину. Виборці – це середній і багатий клас. Вони задоволені 15 роками Меркель при владі. Вони хочуть, щоб її політика балансування добробуту і безпеки зберігалася надалі", - сказав Веселовський.

Раніше ексміністр закордонних справ Павло Клімкін в ефірі телеканалу "Україна 24" розкритикував ідею канцлера Німеччини Ангели Меркель щодо необхідності діалогу з президентом Росії Володимиром Путіним.

Джерело Україна 24 Теги