В ЄС ледь не стався серйозний розкол через Путіна - Яковина

Більшість європейців знають, що Путін розуміє лише мову санкцій, зазначив журналіст

В ЄС ледь не стався серйозний розкол через Путіна - Яковина

Німеччина і Франція виступили за запрошення на саміт Євросоюзу президента Росії Володимира Путіна, однак ця ідея викликала в ЄС хвилю протесту.

Про це розповів в ефірі програми "Світогляд Сьогодні" на телеканалі "Україна 24" журналіст Іван Яковина.

"Поточного тижня в ЄС ледь не стався серйозний розкол. Дві головні країни Європи - Франція та Німеччина - несподівано виступили за запрошення на саміт ЄС Путіна. Проти цієї пропозиції всередині ЄС відразу ж сформувалася ціла потужна коаліція. Її лідером став прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. Він дав зрозуміти, що сам з Путіним в одному полі і відпочити не сяде, не кажучи вже про проведення саміту". Президент Румунії заявив, що обговорювати саміт з Росією ще зарано, вона цього не заслуговує. Прем'єр-міністр Естонії сказала, що дуже здивувалася, коли побачила це питання на порядку денному. Спільну думку з цього приводу висловив прем'єр-міністр Латвії: "Кремль розуміє політику сили, Кремль не вважає поступки ознакою сили", - розповів він.

Читайте також: У Лукашенка почалися по-справжньому серйозні проблеми із Заходом – Яковина

За словами журналіста, більшість європейців знають, що "путінська Росія, як і лукашенківська Білорусь, розуміють тільки мову санкцій і сили".

"Тому франко-німецьке запрошення на саміт повністю провалилося. Я сподіваюся, що з посиленням економічних санкцій німці і французи теж зрозуміють, що східноєвропейські диктатури стають слухняними і поступливими не тоді, коли з ними розмовляють, а коли їх ставлять у куток, відбирають солодке і б'ють лінійкою по руках", - додав Яковина.

Раніше журналіст Іван Яковина в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що США і Євросоюз відпрацьовують на Олександрові Лукашенку санкції, які згодом можуть бути застосовані до Володимира Путіна.

Джерело Україна 24 Теги