Захід відпрацьовує на Лукашенку санкції, які потім застосує до Путіна - журналіст

США і ЄС хочуть переконатися, що санкції проти диктаторів працюють, заявив Іван Яковина

Захід відпрацьовує на Лукашенку санкції, які потім застосує до Путіна - журналіст

США і Євросоюз відпрацьовують на Білорусі і режимі Олександра Лукашенка санкції, які згодом можуть бути застосовані до Росії та Володимира Путіна.

Про це розповів в ефірі програми "Світогляд Сьогодні" на телеканалі "Україна 24" журналіст Іван Яковина.

"Лукашенко вирішив виконати свій старий трюк - знову увімкнути лібералізацію і відлигу. У минулому він кілька разів це здійснював, після чого Європа пом'якшувала до нього відношення і навіть скасовувала санкції. Цього разу він випустив під домашній арешт опозиціонера Романа Протасевича і Софію Сапегу. По Білорусі пішли чутки, що скоро на звільнення ще низка політичних в'язнів. Також почався суд над Сергієм Тихановським", - зазначив Яковина.

Читайте також: У Лукашенка почалися по-справжньому серйозні проблеми із Заходом – Яковина

За його словами, фактично Лукашенко почав торгівлю раніше захопленими заручниками.

"Думаю, він настільки сильно боїться за свою владу, що готовий всіх їх звільнити, аби тільки Захід зняв санкції і загрозу самому його правлінню. Зрештою, йому потрібні не заручники, а вічна влада. Але, думаю, цього разу ЄС, США, Канада, Велика Британія на цей прийом не поведуться. По-перше, вони вже повністю відмовилися від будь-яких переговорів з диктатором. По-друге, колективний Захід хоче зробити Лукашенка прикладом того, як не треба поводитись диктаторам у всьому світі. По-третє, країни Заходу на Лукашенку зараз відпрацьовують всі ті санкції, які пізніше будуть застосовані до Путіна і його режиму. Європа і США нині дивляться, як санкції зараз відображаються на їхніх власних економіках. Але головне - європейців і американців цікавить, як на жорсткі санкції реагує диктатор, як він намагається торгуватися, чим погрожує і на які поступки готовий йти", - розповів він.

Як пояснив журналіст, якщо реакцію Лукашенка збільшити до масштабів Росії і путінських мрій про світовий вплив, то приблизно будуть зрозумілі результати запровадження жорстких секторальних санкцій вже проти російської економіки, а також оточення Путіна.

"На мій погляд, тут Захід повинен бути задоволений зробленим ефектом. Санкції викликали жорстоку кризу в білоруській верхівці. Водночас вони на ура були сприйняті білоруським народом, який готовий терпіти заради повалення режиму. Санкції такого роду працюють. Тому через деякий час їх обов'язково треба буде вводити і проти Кремля", - заявив Яковина.

Читайте також: Психоделічний режим: політолог розповів, у чому Лукашенко перевершив Путіна

Раніше прессекретарка глави білоруської опозиції Світлани Тихановської Анна Красуліна в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, як Олександр Лукашенко намагається виторгувати у Заходу скасування санкцій.

Джерело Україна 24 Теги