У Лукашенка почалися по-справжньому серйозні проблеми із Заходом – Яковина

Режим Лукашенка скоро не зможе утримувати КДБ і ОМОН, прогнозує журналіст

У Лукашенка почалися по-справжньому серйозні проблеми із Заходом – Яковина

Нові економічні санкції Заходу проти Білорусі можуть залишити самопроголошеного президента Олександра Лукашенка без грошей.

Про це в ефірі програми "Світогляд Сьогодні" на телеканалі "Україна 24" розповів журналіст Іван Яковина.

"У Лукашенка поточного тижня почалися по-справжньому серйозні проблеми. ЄС, США, Велика Британія, Канада ввели проти його країни секторальні економічні санкції, які викликають різке падіння виробництва і серйозну економічну кризу. Простіше кажучи, Лукашенко залишиться зовсім без грошей. Йому нічим буде платити спочатку пенсіонерам і бюджетникам, потім іншим чиновникам, КДБшникам і, зрештою, ОМОНівцям. А оскільки сам Лукашенко є узурпатором влади і ніякої народної легітимності в нього немає, то і безкоштовно, за ідею на нього не будуть працювати ані поліція, ані чиновники , ані КДБ. Ніхто не стане захищати його владу, а без постійного насильства сама ця влада впаде під власною вагою", - зазначив він.

Читайте також: У диктатора не залишилося аргументів — політик про нові плани Лукашенка

Як підкреслив журналіст, Лукашенко сам організував собі всі ці проблеми:

"Згідно з найоптимістичнішими оцінками Мінфіну Білорусі, доходи бюджету країни в 2021 році мали скласти 9 млрд доларів. Витрати - трохи менше 11 млрд доларів. Дефіцит - приблизно 1,5 млрд доларів. Але зараз вже зрозуміло, що цей показник недосяжний. Лукашенко своїми силами розгромив білоруський IT-сектор, який поступово ставав головним постачальником твердої валюти до бюджету країни. Лукашенко пересаджав або вигнав з країни тисячі людей, які робили конкурентні продукти на світовому ринку тільки за те, що ці люди хотіли вільних виборів і не хотіли жити в побудованому ним концтаборі. Лукашенко також захопив літак авіакомпанії Ryanair, що призвело до санкцій проти "Бєлавія", однієї з небагатьох конкурентних компаній Білорусі. Він старанно розорив, знищив, вигнав з країни сотні приватних компаній, які політично виступали за опозицію".

За словами Яковини, Лукашенко так і не зрозумів, що його політичні опоненти одночасно є і двигунами білоруської економіки - "знищуючи їх, він рубав гілляку, на якій сидів він і вся білоруська економіка".

"В результаті в середині 2021 року Лукашенко залишився з такою великою діркою в бюджеті, що на її покриття не вистачало навіть випрошених у Путіна кредитів. Ситуація стала дійсно складною, і ось тут прийшли європейські західні санкції. Європа, наприклад, ввела обмеження на закупівлю експортних товарів - нафтопродуктів, азотних калійних добрив і продукції машинобудування. Це досить жорсткий захід, приблизно як якби Захід відмовився купувати російські нафту і газ. У цей момент Лукашенко злякався по-справжньому", - розповів журналіст.

Читайте також: Психоделічний режим: політолог розповів, у чому Лукашенко перевершив Путіна

Раніше прессекретарка глави білоруської опозиції Світлани Тихановської Анна Красуліна в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, як Олександр Лукашенко намагається виторгувати у Заходу скасування санкцій.

Джерело Україна 24 Теги