Історія була фейковою — ексміністр про "обстріл" британського есмінця в Чорному морі

Андрій Загороднюк розповів, як розвивалися події з кораблем

Історія була фейковою — ексміністр про "обстріл" британського есмінця в Чорному морі

Про інцидент з нібито обстрілом Росією британського есмінця в Чорному морі розповів голова правління Центру оборонних стратегій, ексміністр оборони Андрій Загороднюк у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Це була операція з підтримки вільного судноплавства. Велика Британія не порушила міжнародне право. Є право на мирний прохід, крім того, є розуміння в британців, що це територіальні води України. Вони не створювали будь-якої загрози для російських сил та засобів у Чорному морі, вони спокійно йшли з України в Грузію. 

По-друге, озброєння на борту есмінця Defender було достатнім для того, щоб ті сили та засоби, які були навколо цього корабля, могли абсолютно себе захистити. Вони абсолютно не були в небезпеці відносно тих сил та засобів, які були тоді навколо Севастополя, які вийшли на, так би мовити, перехоплення. Це перехоплення взагалі було невдалим", — сказав він.

Читайте також: Росія створила чудовий прецедент — Чубаров про "обстріл" корабля в Чорному морі

Загороднюк пояснив, що саме сталося.

"Росіяни відправили два катери морської охорони, які просто не змогли наздогнати есмінець. Стрільба була, але вона була на відстані, і вона не була по цілі, по есмінцю. Були два швидкісні катери, але коли есмінець розвинув швидкість до 30 вузлів (десь 55 км/год), вони відстали. Вони не змогли йти з такою самою швидкістю. Тобто російські засоби, які відреагували, були абсолютно неадекватні тому озброєнню, яке було на борту есмінця. Росія також відправила досить багато авіації. Але авіація не була озброєна бомбами, історія про бомби була фейковою", — сказав він.

Читайте також: Путіну показали його місце — ексміністр про "обстріл" британського есмінця

Нагадаємо, Міністерство оборони РФ заявило, що російський корабель відкрив попереджувальний вогонь у бік британського есмінця Defender у Чорному морі, який нібито порушив кордон. Також повідомлялося, що бомбардувальник Су-24М виконав попереджувальне бомбометання по курсу британського корабля. Своєю чергою британська сторона спростувала даний інцидент.

Джерело Україна 24 Теги