Лукашенко хоче скасування санкцій — у Тихановської пояснили домашній арешт Протасевича

Лукашенко збирається торгуватися, вважають у білоруській опозиції

Лукашенко хоче скасування санкцій — у Тихановської пояснили домашній арешт Протасевича

Білоруського опозиціонера Романа Протасевича відправили під домашній арешт. Про що це говорить, розповіла в програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24" прессекретарка глави опозиції Білорусі Світлани Тихановської Анна Красуліна.

"Лукашенко хоче зобразити добру волю, насправді її немає. Роман Протасевич перебуває під домашнім арештом, але при цьому він не звільнений. З нього не зняті звинувачення, жодна зі статей. Він знаходиться у квартирі, але при цьому там же з ним 24 години на добу і 7 днів на тиждень перебувають співробітники КДБ. Так що по суті справи він залишається заручником. Йому не дали поговорити з батьками, батьки в украй пригніченому стані", — сказала вона.

Читайте також: У диктатора не залишилося аргументів — політик про нові плани Лукашенка

За словами Красуліної, Лукашенко намагається виміняти Протасевича на скасування санкцій.

"Що хотів показати Лукашенко — начебто йде лібералізація. Нам всім він намагається розповісти, наскільки санкції не працюють. Але ми бачимо досить багато кроків, які свідчать про те, що прекрасно санкції почали діяти. Навіть повернули колекцію шедеврів, які були у Белгазпромбанку відняті та висіли вже в галереї Лілії Лукашенко — дружини старшого сина Лукашенка. Так їх повернули Белгазпромбанку.

Роман Протасевич — це спроба послабити санкції, це спроба торгувати людьми. Мовляв, ми вам Протасевича, а ви нам ослаблення санкцій. Але ми (опозиція — ред.) на це не підемо у жодному разі, і ми говоримо, що тільки чітка й спільна позиція всіх країн допоможе звільнити всіх політичних в'язнів. Зараз репресії тривають, журналісти в країні не працюють. Поки не вирішиться головна криза — а вона в тому, що нелегітимна людина продовжує сидіти в кріслі президента, вона його узурпувала, — рішення не станеться", — сказала вона.

Раніше білоруський політолог Валерій Мацкевич заявив, що участю Романа Протасевича в пресконференції правоохоронних органів Лукашенко намагався допомогти Володимиру Путіну.

Джерело Україна 24 Теги