ЄС програє — ексміністр про ідею Меркель щодо діалогу з Путіним

Павло Клімкін розповів, чому заява Меркель небезпечна для Європейського Союзу

ЄС програє — ексміністр про ідею Меркель щодо діалогу з Путіним

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила про необхідність діалогу з президентом Росії Володимиром Путіним. Цю заяву прокоментував ексміністр закордонних справ Павло Клімкін у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24".

"Я не підтримую ідею Меркель, щобільше, вважаю її надзвичайно небезпечною. І знаю зі своїх французьких джерел, що французи лише підтримали. Ідея насправді саме від Меркель. Одна справа – говорити з Путіним, але коли Путіна запрошують на майданчик, створюючи йому новий формат, і він говорить уже з ЄС, і буде всім розповідати, що ЄС його запрошує – це реально бажання повернутися до нормальності у відносинах з Путіним. Є питання "Північного потоку-2", 12 липня Зеленський у Меркель, 15 липня – Меркель у Байдена. І я думаю, вона буде намагатися вирішити основні проблеми навколо "Північного потоку-2", хоча я знаю, що для США робота нашої ГТС – це червона лінія. А для Меркель… вона розуміє економіку, а безпекових викликів до кінця не сприймає", — сказав він.

Читайте також: Зеленський може вплинути на Меркель у питанні "Північного потоку-2" – ексголова МЗС

На думку Клімкіна, Європейський Союз програє від намагань нормалізувати відносини с Росією.

"Це дуже серйозна задача для Зеленського – пояснити в Берліні, що це не лише економіка, це для нас безпека. Тому ініціатива дуже небезпечна. Я вважаю, що Меркель наступає на ті самі граблі, на які наступали до війни. Я знаю, що в ЄС достатньо людей, які розуміють, що з сьогоднішнім Путіним говорити потрібно, говорити жорстко і з позиції сили, як говорить Байден, але не з’їжджати на нормальність і рівні відносини. Якщо це ЄС зробить, він програє", — сказав він.

Раніше політичний аналітик Павло Усов заявив, що повернення Росії до європейських структур говорить про провал європейської політики стосовно неї.

Джерело Україна 24 Теги