Путіну не вдалося використати США — Піонтковський про Мінські угоди

Андрій Піонтковський розповів, чому США не "здали" Україну Росії

Путіну не вдалося використати США — Піонтковський про Мінські угоди

Про можливість дружнього діалогу США з Росією проти Китаю розповів у програмі "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" російський політолог Андрій Піонтковський.

"Така думка існує в американському істеблішменті, залишалося б тільки додати: раз нам так потрібен союз проти Китаю, давайте здамо Україну. Але такого переходу американський істеблішмент не робить, тому що прекрасно розуміє, що, давши можливість Путіну здійснити масштабну агресію проти України, — це означає, по-перше, підірвати всю європейську систему безпеки, і по-друге, саме в той Індо-Тихоокеанський регіон дати сигнал, що США є ненадійним партнером, і підірвати до них повністю довіру саме в той момент, коли США створюють там оборонний союз Індії, Японії, Австралії, США. Це б створило стратегічний вакуум у Тихому океані та відкрило б дорогу Китаю для експансії", — сказав він.

Читайте також: Росія злякалася Шостого флоту США і просить їх не брати участь у Sea Breeze-2021 - експерт

За словами Піонтковського, під час переговорів з президентом США Джо Байденом глава РФ Володимир Путін зосередився на Мінських угодах.

"Тому ніколи США не дозволять Путіну здійснити агресію. Власне, цей меседж був Байденом переданий, і Путін його прийняв. Але він же так просто від України не відстане. Зрозуміло, що пряма агресія — для нього буде занадто велика ціна, і ось він сконцентрувався на Мінських домовленостях. Ніколи Путін з Донбасу не піде. Зрозуміло, що це інструмент шантажу і тиску на Україну й вимога змінити Конституцію, легалізувавши в правовому полі України військово-терористичний плацдарм Москви. Останнім часом ця стратегія натрапила на дуже сильний опір української влади. Найбільшим досягненням на переговорах з Байденом Путін вважає фразу, яку йому вдалося вирвати з Байдена: шлях до миру на Донбасі - Мінські угоди. Путін запропонував американцям взяти участь у врегулюванні ситуації на Донбасі. Це погана частина історії", — сказав він.

Читайте також: Велика перемога Путіна — політолог висловився про його зустріч з Байденом

При цьому експерт зазначив, що Путін отримав дві погані новини.

"Але є й добра частина. Повернення Байдена до Вашингтона було зустрінуте виключно гострою критикою всього військово-політичного істеблішменту. Якщо і є щось, що об'єднує сьогодні військово-політичний істеблішмент у США, — це підтримка України в її опорі Росії та оцінка путінського режиму. Це перша погана новина для Путіна.

Друга — ще гірша. Здійснення плану участі у врегулюванні ситуації на Донбасі Байден доручив Вікторії Нуланд. Вона сказала: "Мінські угоди цінні тим, що це єдиний документ, в якому Путін зобов'язався піти з Донбасу. Але у мене серйозні підозри, що він цього не збирається робити, а використовує цей документ як прикриття для здійснення своїх планів. Ми повинні з українськими колегами почати серйозні переговори в цьому полі". Я думаю, що план Путіна щодо підключення Байдена в команду Меркель і Макрона для тиску на Україну для згоди на путінську інтерпретацію Мінських угод — не вдався", — сказав він.

Нагадаємо, зустріч президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна відбулася 16 червня в Женеві.

Джерело Україна 24 Теги