Аналітик назвав провалом ЄС розмороження відносин з Росією

Павло Усов заявив про жахливі наслідки потепління відносин Росії та Заходу

Аналітик назвав провалом ЄС розмороження відносин з Росією

Повернення Росії до європейських структур говорить про провал спроб натиснути на неї, заявив політичний аналітик Павло Усов у програмі "Сьогодні День" на телеканалі "Україна 24".

"Це дуже неприємні сигнали, і вони говорять про повний провал європейської жорсткої політики проти Росії. На жаль, такий підхід і його провал зустрічаються не вперше, коли ми говоримо про політику стосовно диктаторських режимів. Можна привести як приклад аналогію з режимом Лукашенка. Проти нього неодноразово вводилися європейські санкції — 1999-2001, 2006, 2010 рік. І згодом ЄС відмовлявся від політики жорсткого тиску, йшов на діалог і шукав якийсь компроміс, що в результаті розв'язувало руки для білоруської диктатури.

Те ж саме ми зараз спостерігаємо щодо Росії, і це є чітким сигналом, що Путін може й надалі продовжувати свою агресивну політику щодо країн пострадянського простору", — сказав він.

Читайте також: Прізвища агентів Росії в українській владі відомі, але називати небезпечно - Гордон

Експерт зазначив, що поступки Заходу призведуть до дуже негативних наслідків.

"Я думаю, ми повинні виходити з філософії західних політиків, які вдаються до жорстких дій вельми неохоче і намагаються уникнути конфронтації з таким масштабним гравцем, як Росія, від поставок газу і нафти якого залежить економіка Німеччини, країн східної Європи — Угорщини, Чехії, Болгарії. Здавалося б, це країни, які мали досвід російської інвазії, радянської агресії стосовно них. І раптом вони стають лобістами Росії.

Думаю, останні заяви Байдена і його зустріч з Путіним є вдалими для Росії. Путін показав, що він є активним гравцем і в будь-якому разі отримує політичні дивіденди, чого не скажеш про США та Європу. Загалом пропозиція США про двосторонню зустріч виглядала як ідеологічна поразка, особливо після заяви про те, що Путін вбивця. І після жорсткої політики Трампа очікувалося, що політика Байдена буде ще жорсткішою. Але цього не сталося, і це стає чітким сигналом для ЄС, що варто йти шляхом розморожування, що призведе до жахливих наслідків", — сказав він.

Раніше російський опозиційний політик Леонід Гозман розповів, чому РФ звинувачує Україну в провокуванні кризи на Донбасі напередодні брюссельського саміту НАТО.

Джерело Україна 24 Теги