Експерт про "обстріл" корабля в Чорному морі: вірити Росії не варто

Якби інцидент мав місце, британський есмінець міг відкрити вогонь у відповідь, зазначив Тарас Чмут

Експерт про "обстріл" корабля в Чорному морі: вірити Росії не варто

Інформація Росії про обстріл британського есмінця Defender в Чорному морі нічим не підтверджується, якби такий інцидент мав місце, корабель НАТО міг відкрити вогонь у відповідь.

Про це в ефірі програми "Сьогодні Ввечері" на телеканалі "Україна 24" розповів глава правління Українського мілітаристського центру Тарас Чмут.

"Чи потрібно обговорювати те, чого не було? Британія заявила, що не було ніякого обстрілу, не було ніякого бомбометання. Це російська інформація, яка поки нічим не підтверджена, крім просто позиції Росії. Якщо корабель дійсно заходить в чиїсь води, його попереджають, якщо він не реагує, може відкритися попереджувальний вогонь по курсу прямування, потім його можна фізично видворити або вогнем на ураження", - сказав Чмут.

Читайте також: Це історичний конфлікт двох імперій - експерт про обстріл Росією британського есмінця

Популярні відео

Експерт зазначив, що у британського флоту є відповідні інструкції, і в разі збройної загрози кораблю він повинен дати вогонь у відповідь. Це рішення залишається безпосередньо за командиром корабля.

"Вірити російським медіа і серйозно їх сприймати не варто. Що стосується предмета розслідування, то розслідування про що? Про те, що британський корабель йшов з точки А в точку В в територіальних водах України, визнаних на міжнародному рівні всіма цивілізованими країнами, крім Росії, яка маразматично вважає їх своїми, і все? Тут немає предмету розмови про те, як на це повинен реагувати світ", - додав він.

Читайте також: Росія злякалася Шостого флоту США і просить їх не брати участь в Sea Breeze-2021 - експерт

Перша заступниця глави МЗС України Еміне Джапарова в ефірі телеканалу "Україна 24" заявила, що країни НАТО повинні переглянути свою політику в Чорному морі.

Джерело Україна 24 Теги